رشد اقتصادی سوئیس كم می شود

رشد اقتصادی سوئیس كم می شود سیب پال: سازمان توسعه و همكاری اقتصادی پیش بینی خود از رشد اقتصادی سوئیس را كم كرد.


به گزارش سیب پال به نقل از رویترز، افزایش خطر های خارجی موجود و تنش های تجاری در سطح بین الملل احیانا موجب خواهد شد كه یكی از امن ترین كشورهای جهان نیز مانند خیلی از نقاط دیگر با كاهش رشد روبه رو شده و رشد اقتصادی آن امسال به سطحی كمتر از متوسط رشد اقتصادی این كشور در سال های اخیر برسد.
طبق پیش بینی سازمان توسعه و همكاری اقتصادی، اقتصاد سوئیس امسال تنها ۰.۸ درصد رشد خواهدنمود كه بسیار كمتر از رشد ۲.۸ درصدی سال قبل این كشور خواهد بود. این رشد هم چنین ۰.۲ درصد كمتر از نرخ پیش بینی شده توسط این سازمان در گزارش قبلی خواهد بود كه در ماه ژوئن انتشار یافته بود.
طبق پیش بینی این سازمان، روند كاهش رشد اقتصادی سوئیس سال آینده نیز ادامه خواهد داشت تا جایی كه رشد ۱.۴ درصدی پیش بینی شده برای این كشور در سال ۲۰۲۰ به میزان ۰.۳ درصد كمتر از رشد پیش بینی شده در سال قبل است. طبق اعلام این سازمان، بازار كار سالم كه از رشد درآمدها و مخارج حمایت می كند یكی از اصلی ترین موتورهای محرك رشد اقتصادی سوئیس امسال و سال آینده خواهد بود.
سازمان توسعه و همكاری اقتصادی با آگهی نسبت به وضعیت هشدارآمیز در بخش مسكن و مشكلات پیش آمده ناشی از تداوم سیاست نرخ بهره منفی گفته است كه اصرار بانك مركزی به نرخ بهره منفی ۰.۷۵ درصدی بخش صادرات این كشور را تحت تاثیر قرار داده است.
بانكهای سوئیسی از سیاست نرخ بهره منفی ناراضی هستند چونكه تابحال ۱.۷ میلیارد فرانك جریمه سپرده ای از شروع سال ۲۰۱۹ تابحال پرداخت كرده اند. صندوق های بازنشستگی نیز از سیاست نرخ بهره منفی لطمه های زیادی دیده اند و برای پرداخت حقوق بازنشستگان با دشواری هایی مواجه گشته اند.
توماس جوردن، رئیس بانك مركزی سوئیس در واكنش به این گزارش تاكید كرده است كه در شرایط فعلی سیاست نرخ بهره منفی برای جلوگیری از تقویت بیش از اندازه ارزش فرانك لازم است.
او گفته كه در صورت ضرورت نرخ بهره از سطح فعلی نیز پایین تر خواهد رفت.
منبع:

1398/08/16
19:27:06
5.0 / 5
3936
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است