دولت های اروپایی بدهی های خویش را كم كردند

دولت های اروپایی بدهی های خویش را كم كردند به گزارش سیب پال متوسط نسبت بدهی دولتی به تولید ناخالص داخلی در اتحادیه اروپا به ۸۰.۵ درصد كاهش پیدا كرد.


به گزارش سیب پال به نقل از مركز آمار اتحادیه اروپا، تا آخر سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ متوسط نرخ بدهی های دولتی به تولید ناخالص داخلی در سطح ۱۹ كشور عضو منطقه یورو از ۸۶.۵ درصد در سه ماهه نخست به ۸۶.۴ درصد كاهش پیدا كرد. این كاهش در سطح اتحادیه اروپا محسوس تر بوده و از ۸۱.۱ درصد در سه ماهه نخست به ۸۰.۵ درصد در سه ماهه منتهی به ژوئن رسیده است.
از میزان بدهی های فوق ۱۵.۶ درصد بدهی های دولتی در سطح منطقه یورو و ۱۳.۷ درصد بدهی ها در سطح اتحادیه اروپا به شكل وام بوده است. وام درون اتحادیه ای هم كه به شكل وام یك دولت عضو به دولت دیگر پرداخت شده است در سطح منطقه یورو دو درصد و در سطح اتحادیه اروپا ۱.۵ درصد اندازه گیری شده است.
لازم به ذكر است منطقه یورو شامل ۱۹ كشور بلژیك، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوكزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواكی و فنلاند است كه از یورو بعنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا هم دارای ۲۸ عضو است كه شامل ۱۹ كشور عضو منطقه یورو بعلاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارك، سوئد، كرواسی، جمهوری چك و رومانی است.1398/08/02
23:54:54
5.0 / 5
3802
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است