شرایط عمومی بیمه نامه ها مبهم است

شرایط عمومی بیمه نامه ها مبهم است سیب پال: یك كارشناس صنعت بیمه معتقد می باشد كه شرایط عمومی برخی رشته های بیمه ای مبهم و قابل تفسیر به رای است و این مساله مشكلاتی را بین بیمه گذار و شركت بیمه مشكلاتی به وجود می آورد.


مسعود پهلوانی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه عملیات بیمه گری در ایران از جانب شركت های بیمه به درستی صورت نمی گیرد، اظهار نمود: در عملیات بیمه گری باید ارزیابی و آنالیز ریسك صورت گیرد و كارشناسان متخصص این حوزه مطابق با آن پوشش بیمه ای موردنیاز بیمه گذار را به او پیشنهاد دهند.
وی ادامه داد: اما متاسفانه در ایران این اتفاق نمی افتد و نه ارزیابی درستی صورت می گیرد و نه بیمه نامه صحیحی به مشتری ارائه می شود.
این كارشناس صنعت بیمه با اشاره به اینكه نرخ حق بیمه باید برمبنای اكچوئری مشخص شود، اشاره كرد: متاسفانه می بینیم كه در شرایط فعلی، ریسك مشابهی از یك سوژه در دو شركت بیمه، تفاوت نرخ زیادی دارد.
پهلوانی همین طور با تاكید بر لزوم اصلاح شرایط عمومی بیمه نامه ها نیز، اظهار داشت: شرایط عمومی برخی رشته های بیمه ای مبهم و قابل تفسیر به رای است و مسیر شركت های بیمه نسبت به آن صحیح نیست و زمانی كه شرایط مبهم باشد، هر فرد به نفع خود برداشت می كند.
ایشان سپس با اشاره به دیگر مشكلات صنعت بیمه، اظهار نمود: علاوه بر شرایط عمومی بیمه نامه ها، قانون بیمه نیز باید اصلاح گردد.
بگفته این كارشناس صنعت بیمه، بخش فروش بیمه ها در ایران از دانش بالایی برخوردار نیست و كارشناسان فروش نمی توانند راهنمایی لازم را به بیمه گذار بدهند.1398/07/28
17:16:42
5.0 / 5
4641
تگهای خبر: ارز , بیمه , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است