وزیر اقتصاد در حاشیه جلسه دولت

همه مشكلات هپكو حل شده است

همه مشكلات هپكو حل شده است به گزارش سیب پال وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به تغییر مدیرعامل هپكو و پیگیری های دولت درباب مشكلات این شركت اظهار نمود: امروز می توان گفت همه مشكلات هپكو حل شده است.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت شركت هپكو اظهار نمود: همه موضوعات مربوط به تغییر مدیرعامل در این شركت تمام شده و تنها كارهای ثبتی مربوط به آن باقی مانده است و مدیرعامل جدید نیز در حال انجام كار خود است.
وی افزود: به لطف خدا امروز می توان اظهار داشت كه همه مشكلات هپكو حل شده است در این زمینه بامداد امروز پیامكی از استاندار محترم اراك دریافت كردم؛ از اقداماتی كه سازمان خصوصی سازی در زمینه شركت هپكو انجام داده بود، تشكر كرد.
دژپسند همین طور در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت بورس كشور اظهار داشت: به لطف خدا بورس كاملا نشان داد كه یك بستر مناسبی برای جذب منابع است و الان هم برنامه عرضه جدید در بورس را در دستور كار داریم.
وزیر امور اقتصاد و دارایی افزود: دو عرضه بزرگ در پیش داریم كه حدودا 40 هزار میلیارد تومان در آینده نزدیك عرضه می شود. این عرضه ها مربوط به سهام شركت های خیلی اكازیون است و امیدواریم همچنان با استقبال قابل توجه مردم مواجه شود و به هدایت نقدینگی به سمت امور مناسب و موثر كمك نماید.
وی در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره تغییرات و شكل جدید حوزه خصوصی سازی اشاره كرد: بررسی ها و مطالعاتی كه انجام داده ایم را به هیات واگذاری ارائه كردیم و این هیات در چارچوب پیشنهاد وزارت دارایی موافقت كرد؛ بدین سبب هم در روش قیمت گذاری و هم در روش واگذاری تغییراتی را در آستانه اجرا خواهیم داشت.
دژپسند اضافه كرد: در حوزه واگذاری فكر می كنم طی دو هفته آینده شش پالایشگاه كشور با روش جدید در بورس عرضه می شود. ما سهام آنها را به صورت واحد به واحد عرضه می نماییم تا توده مردم و حتی كسانی كه پس انداز خرد دارند بتوانند در این واگذاری ها شركت نمایند. این اقدام در عین حال كه موجب كوچك شدن دولت می شود، توده مردم را برای خرید بسیج می كند و به صورتی تحقق اقتصاد مردمی را به دنبال خود دارد.
به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، دژپسند در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به برنامه های وزارت امور اقتصاد و دارایی درباب ادغام برخی شعب بانك ها اظهار داشت: پدیده ادغام در بانكهای دولتی بسیار جدی است و امسال نیز در مجامع تمام بانكهای دولتی این مساله بعنوان یك بند از هیات مدیره بانك ها گزارش گیری شده است. همین طور درانتها سال همه بانك ها از این منظر مورد ارزیابی قرار می گیرند.
وی درانتها اظهار داشت: خوشبختانه ما نیز سیاست گذاری كرده ایم و اولویت را به جاهایی داده ایم كه چند شعبه در آنجا وجود دارد تا مشكلی در ارائه ی خدمات بانكی به مردم ایجاد نشود.
منبع:

1398/07/10
22:41:11
5.0 / 5
3677
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است