مدیرعامل بورس انرژی به سیب پال خبر داد

ارزآوری ۲۰۰ میلیون دلاری فروش بنزین در بورس طی هر هفته

ارزآوری ۲۰۰ میلیون دلاری فروش بنزین در بورس طی هر هفته سیب پال: مدیرعامل بورس انرژی ایران از 150 تا 200 میلیون دلار ارزآوری در هر هفته با عرضه بنزین در این بورس آگاهی داد.


سید علی حسینی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: از شروع شهریور، هفته ای ۲۵ هزار تن نفت سفید برای تقویت رونق تولید و پشتیبانی از صنایع كوچك و متوسط در این بورس ارائه شد و همچنان ادامه دارد.
حسینی پشتیبانی از رونق تولید و صنایع داخلی همچون صنایع كوچك و متوسط را در دستور كار بورس انرژی ایران بیان كرد و اظهار داشت: این صنایع سهم بسزایی در اشتغال كشور دارند. با عرضه نفت سفید بعنوان خوراك صنایع شیمیایی و پالایشگاه های كوچك و متوسط به تدریج خریداران استقبال مناسبی از این عرضه ها داشتند.
مدیر عامل بورس انرژی ایران درباب قیمت عرضه نفت سفید نیز اظهار داشت: قیمت ها رقابتی و مناسب برای خریداران است و با عنایت به توان تولید داخل در پالایشگاه های بزرگ كشور، محدودیتی در عرضه نفت سفید در رینگ داخلی برای صنایع وجود ندارد و متناسب با تقاضا عرضه این محصول نیز می تواند افزایش یابد.

عرضه های دلاری بنزین پر حجم تر می شوند
حسینی اضافه كرد: بطور متوسط طی هفت هفته گذشته، بیشتر از ۱۰۰ هزار تن بنزین در هر هفته عرضه و همه آنها معامله شده است. همه این عرضه ها، در رینگ صادراتی انجام شده و مبتنی بر ارز است و تسویه آن از طرف شركت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران انجام می شود.
او همینطور از عرضه ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تن بنزین، گازوئیل و گاز مایع در هفته آگاهی داد و اظهار داشت: حدودا همه این محصولات و فرآورده ها به فروش می رود و در برخی از عرضه ها نیز خریداران با یكدیگر رقابت می كنند و قیمت های رقابتی نسبت به قیمت های پایه افزایش دارد.
حسینی اضافه كرد: برمبنای برنامه ای كه در پیش داریم تا آخر سال جاری حجم این عرضه ها افزایش پیدا خواهدنمود و از نظر كیفیت نیز اهتمام می نماییم گریدهای گوناگون و متنوع این فرآورده ها را عرضه نماییم و مقاصد صادراتی را گسترش دهیم.
مدیر عامل بورس انرژی ایران با اشاره به اینكه شرایط تحویل و تسویه را برای خریداران تسهیل كرده ایم اظهار داشت: با تمهیدات به وجود آمده در انبارهای تحویل این فرآورده ها، هم اكنون خریداران از پروسه تحویل راضی هستند و این نشان داده است كه برنامه منسجمی برای توسعه رینگ صادراتی بورس انرژی ایران وجود دارد.
منبع:

1398/07/01
13:19:18
5.0 / 5
3616
تگهای خبر: ارز , بورس , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است