رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران خبر داد

اعمال نظام بودجه ای درآمد هزینه ای از سال آینده

اعمال نظام بودجه ای درآمد هزینه ای از سال آینده به گزارش سیب پال رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران از اعمال نظام بودجه ای درآمد هزینه ای از سال آینده اطلاع داد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، نعمت الله تركی امروز (چهارشنبه) در حاشیه برگزاری هفتمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در شرایط فعلی ساختار بودجه ای كشور حدودا سنتی است و حتی می توان گفت بخشی از آن معیوب است.
وی ادامه داد: درآمدها از استان ها جمع آوری و به خزانه كشور واریز و نهایتا دستگاه حاكمیتی تصمیمم می گیرد كه چه میزان هزینه كرد به استان ها برگردانده شود. در همین راستا پیشنهاداتی تهیه شد و نهایتا بعد از بحث و بررسی با دستور مقام معظم رهبری برای اصلاح ساختار بودجه ای دستورات لازم به سازمان برنامه و بودجه داده شد تا برای سال آینده اصلاح ساختار بودجه ای كشور در دستور كار قرار گیرد.
تركی افزود: از سال آینده بحث نظام درآمد هزینه برای استان ها اعمال خواهد شد و برپایه هزینه كردی كه اعلام می كنند بودجه ای به آنها تخصیص داده می شود. امیدواریم این قانون از سال آینده اجرایی شود و نظام درآمد هزینه برای استان ها اعمال شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: در سازمان برنامه و بودجه پیگیری پروژه های نیمه تمام دستگاه ها بعنوان یك محور قرار گرفت و مقرر شده كه در هر یك از استان ها برپایه ظرفیت های موجود این پروژه ها به بخش خصوصی واگذار شود. در استان تهران سند توسعه تدوین و ابلاغ گردیده و ازاین رو از خیلی از استان ها جلوتر هستیم.
وی تاكید كرد: هم اكنون ضریب بازگشت بودجه در استان تهران هفت درصد است و از ۶۸ هزار میلیارد تومان درآمدی كه از استان تهران دریافت می شود تنها حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان به این استان برگردانده می شود كه بدین سان تناسب مناسبی میان این دو وجود ندارد و امیدواریم از سال آینده با اعمال نظام بودجه ای درآمد هزینه ای این مشكل حل شود.
تركی تاكید كرد: مقرر شده در استان ها خزانه مستقل تشكیل گردد و این كار از سال آینده صورت خواهد گرفت. هم اكنون درآمدها به خزانه كشور واریز و دستگاه های حاكمیتی در مورد آن تصمیم گیری می كنند.
وی افزود: در جلسه امروز شورای برنامه ریزی مشاركت های خصوصی و عمومی مورد بحث و بررسی قرار گرفت تا پروژه های نیمه كاره به بخش خصوصی واگذار شود و برای تحقق این مورد مقرر شده از سال آینده بودجه ای برای بخش نگهداشت این پروژه ها در نظر گرفته نشود تا دستگاه ها مجاب به واگذاری این پروژه ها شوند.1398/06/27
22:23:31
5.0 / 5
3823
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است