وحدتی: كاهش قیمت دلار تاثیر جدی بر قیمت كالاهای اساسی خواهد گذشت

وحدتی: كاهش قیمت دلار تاثیر جدی بر قیمت كالاهای اساسی خواهد گذشت به گزارش سیب پال نایب رییس كمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به ورود نرخ ارز به كانال ۱۱ هزار تومان اظهار نمود: اقدامات اخیر بانك مركزی سبب شده است كه دلار در راه برگشت به قیمت واقعی خود قرار بگیرد. قیمت واقعی دلار ۱۱ و ۱۲ هزار تومان نیست. قیمت واقعی دلار ۶ یا ۷ هزار تومان است و مطمئنا باید به این قیمت بازگردیم.


محمد وحدتی هلان در گفت گو با ایسنا ضمن تشكر از رئیس بانك مركزی با اشاره به تغییرات اخیر بازار ارز اظهار داشت: اتفاقا به تازگی با رئیس بانك مركزی در تبریز جلسه ای داشتیم. در آن جلسه من به ایشان گفتم كه شما در كاهش قیمت ارز اقدامات خوبی انجام دادید اما باید سیاست گذاری هایی در جهت واقعی كردن قیمت دلار داشته باشید.
نماینده مردم بستان آباد در مجلس اضافه كرد: اقدامات اخیر بانك مركزی سبب شده است كه دلار در راه برگشت به قیمت واقعی قرار بگیرد. قیمت واقعی دلار ۱۱ و ۱۲ هزار تومان نیست. قیمت واقعی دلار ۶ -۷ هزار تومان است و مطمئنا باید به این قیمت بازگردیم. این بازگشت تاثیر جدی در قیمت كالاهای اساسی خواهد گذشت. دولت به تازگی با بانك مركزی جلسه داشته و آقای روحانی هم تاكید كرده كه كاهش ها باید بر بازار تاثیر مستقیم داشته باشد.
نایب رییس كمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینكه «چه بخواهیم چه نخواهیم كاهش نرخ دلار در بازار تاثیر می گذارد» اظهار داشت: من از برنامه های بانك مركزی اطلاعی ندارم. حتی شاید برخی از برنامه های بانك مركزی محرمانه باشد اما اطلاعات موثقی از سالم بودن اقدامات بانك مركزی شنیده ام. وقتی بانك مركزی دلارها را به افراد رانت خوار ندهد. وقتی دلارهای عرضه شده ۴۲۰۰ تومانی در محل خودش مصرف شود و یا وقتی بانك مركزی به كسانی اطمینان كند كه هدفشان كمك به زندگی مردم است، كاهش قیمت دلار نیر در بازار كالاها تاثیر خواهد گذاشت.
وحدتی در انتها اظهار داشت: ما باید دلار و ارز را در راه و محل اصلی خودش مصرف نماییم. توامان باید تلاش نماییم كه رانت خواری را از بین ببریم. اگر این اقدامات را درست انجام دهیم، دلار بر قیمت اصلی برخواهد گشت و بازار از ثبات نسبی برخوردار خواهد شد.1398/05/04
14:10:23
5.0 / 5
3655
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است