درگفت وگو با سیب پال اعلام شد

خداحافظی گمرك از كاغذبازی با همسایه ها

خداحافظی گمرك از كاغذبازی با همسایه ها به گزارش سیب پال معاون دفتر نظارت بر ترانزیت گمرك اظهار داشت: تمام تبادلات كارنه تیر را با كشورهای همسایه به دور از كاغذ و همواره به صورت الكترونیك انجام خواهیم داد كه سبب كاهش هزینه ها و حذف كاغذ از تمامی رویه های گمركی می شود.


مصطفی آیتی در گفتگو با ایسنا، با تاكید بر اینكه جمهوری اسلامی ایران برای نخستین بار در دنیا پروژه الكترونیكی تیر TIR را با كشور تركیه و آذربایجان اجرا می كند، اظهار نمود: ایران می خواهد تمام تبادلات كارنه تیر را با كشورهای همسایه به دور از كاغذ و همواره به صورت الكترونیك انجام دهد.
وی اضافه كرد: این رویه سبب می شود شاهد كاهش هزینه ها، افزایش امنیت و شفافیت در گمركات و در نتیجه حذف كاغذ از تمامی رویه های گمركی باشیم.
آیتی در تشریح فعالیت های ترانزیتی گمركات كشور ایران خاطرنشان كرد: تشریفات ترانزیتی در گمركات كشور با تمامی كشورهای هم مرز به صورت روان و در سطح بالا اجرا می شود كه با ایجاد تسهیلات در مرزها از جانب گمرك ایران تبادلات كالایی و ترانزیتی افزایش یافته و هزینه های ترانزیتی و توقفات مرزی كاهش یافته است.
معاون مدیر كل دفتر نظارت بر ترانزیت گمرك جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: گمرك و پایانه مرزی تاجر در منطقه آزاد تجاری صنعتی ماكو با دارا بودن زمینه ها و زیرساخت های بالقوه برای ورود به كارنه تیر در جهت كاهش توقفات كامیون ها آمادگی لازم را دارد.
وی اضافه كرد: دومین پروژه تیر با كشور آذربایجان طی ماه های گذشته با حضور ریاست كل گمرك ایران در مرز آستارا راه اندازی شد كه هم اكنون كشور ایران با دو كشور آذربایجان و تركیه پروژه كارنه تیر را اجرا می كند.1398/04/18
14:17:00
5.0 / 5
4681
تگهای خبر: صنعت , كالا , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است