لاریجانی پس از نشست با مسئولان مرتبط با حوزه مسكن:

مقرر است افزایش ۲۰ درصدی سهم بخش مسكن از تسهیلات بانكی را داشته باشیم

مقرر است افزایش ۲۰ درصدی سهم بخش مسكن از تسهیلات بانكی را داشته باشیم به گزارش سیب پال رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با تلاش رئیس بانك مركزی مقرر است افزایش ۲۰ درصدی سهم بخش مسكن از تسهیلات بانكی را داشته باشیم و می طلبد رسانه ها و صدا وسیما بر روی تصمیمات جدید دستگاه ها برای بازار مسكن مانور بیشتری دهند تا اطلاعات لازم در اختیار مردم قرار گیرد.


به گزارش سیب پال به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی امروز (سه شنبه) با وزیر راه و شهرسازی، رئیس بانك مركزی، مدیرعامل بانك مسكن، معاون ساختمان و مسكن وزارت راه و شهرسازی رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی با محوریت بررسی وضعیت بازار مسكن رایزنی و گفت و گو كرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی بعد از حضور در این جلسه با اشاره به اینكه مبحث مسكن از مسائلی است كه اغلب مردم با آن درگیر هستند، اظهار داشت: جوانان و زوجین به مسكن نیاز جدی دارند و برپایه برآورد مسئولان سالانه به میلیون مسكن نیاز داریم كه بخشی از نیاز مربوط به روستاها است و بخشی شهرها است.
وی افزود: در نشست امروز مقرر شد در مواردی كه برای روستاها زمینه نیاز مسكن وجود دارد و شرایط اقتضا می كند به افراد تسهیلات بیشتری داده شود تا بتوانند مسكن تهیه كنند و یا بافت روستا توسعه یابد البته نیاز است بنیاد مسكن طرحی را سریع تر تدوین كند تا با افزایش جمعیت روستاها مشكل مسكن نداشته باشیم.
لاریجانی خاطرنشان كرد: همینطور برای شهرهای كوچك و متوسط اگر دولت در داخل شهرها زمینی دارد كه بتواند در اختیار سازندگان قرار دهد با هدف اینكه زمین را از حالت بورس بازی خارج نماییم و قیمت مسكن را كاهش دهیم را باید در اولویت قرار داد و یا تسهیلاتی كه شهرهای كوچك اقتضا می كند و باید برای زوجین تازه ازدواج كرده تسهیلاتی فراهم گردد تا قیمت مسكن برای آنها ارزان تمام شود و نسبت به ساخت خانه اقدام نمایند تا قیمت بالای زمین فشاری به آنها وارد نكند.
رئیس قوه مقننه كشورمان اضافه كرد: در شهرهای بزرگ به صورت شهرك های اقماری این كار انجام می شود و از نكات مطروحه در نشست امروز این بود كه شورای پول و اعتبار، سهم وام مسكن را برای شهرهای بزرگ، متوسط و روستاها افزایش داد و این گام بسیار مثبتی است.
رئیس مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینكه رئیس بانك مركزی تلاش كردند سهم كلی تسهیلات بانكی را برای بخش مسكن به حدود 20 درصد برسانند كه كمك بزرگی به افزایش ظرفیت سازندگان است، اظهار داشت: همینطور در نشست امروز مقرر شد كمیسیون عمران مجموعه بحث های امروز در مورد مسكن روستایی و شهری را پیگیری كند تا به نتیجه برسد و قطعا تحقق این برنامه ها تاكیداتی كه مقام معظم رهبری به تازگی در مورد فعال شدن بخش ساختمان داشتند را اجرایی می كند البته تاكید می نماییم كه رادیو، تلویزیون و رسانه ها باید بر روی این تصمیمات جدید دستگاه ها در حوزه مسكن مانور بیشتری دهند تا جوانان و مردم در روستاها و شهرها اطلاعات مناسب را كسب تا بتوانند از ظرفیت ها استفاده كنند.
لاریجانی افزود: اطلاع رسانی رادیو و تلویزیون چه در سطح ملی و استانی باید افزایش یابد تا مردم چه در روستاها و شهرها اطلاعات لازم را داشته باشند و از بستر فراهم شده به خوبی استفاده كنند.1398/03/08
10:29:45
5.0 / 5
3851
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است