روند پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر مازندران كند است

روند پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر مازندران كند است سیب پال: دبیر شورای اشتغال مازندران با انتقاد از كندی روند پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر استان در بانك ها، اظهار داشت كه بانك ها از هفت هزار و 500 میلیارد ریال طرح معرفی شده تابحال تنها كمتر از یك سوم آنها را بررسی نموده اند.


به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، طرح اشتغال فراگیر با هدف اجرای برنامه اشتغال گسترده و مولد با تاكید بر اشتغال جوانان، دانش آموختگان دانشگاهی، زنان و اشتغال حمایتی در قانون بودجه سال 97 گنجانده شد. اعتبارات لازم برای اجرای این طرح علاوه بر ردیف اختصاصی لایحه بودجه، از راه اختصاص 20 درصد از اعتبارات تملك دارایی های سرمایه ای و همین طور تسهیلات بانكی پیش بینی شد.
كامران اصغری روز چهارشنبه در نشست شورای اشتغال مازندران اضافه كرد: بانك های مازندران تابحال هیچگونه پرداختی بابت تسهیلات اشتغال فراگیر در استان نداشتند و تنها برای 165 طرح معرفی شده به ارزش 2 هزار میلیارد ریال قرارداد منعقد كرده اند.
وی با بیان این كه مازندران از لحاظ نمایش طرح های اشتغال فراگیر به بانك ها رتبه دوم كشور را دارد، از بانك های عامل خواست تا هر چه سریع تر نسبت به پرداخت این تسهیلات گردنگیر آور قانونی اقدام نمایند.
** پرداخت 5 هزار میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان
مدیركل كمیته امداد مازندران هم در این نشست اظهار داشت كه در دولت تدبیر و امید حدود سه هزار و 700 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان تحت پوشش این نهاد پرداخت گردید.
رضا نوروزی اضافه كرد: در مجموع حدود 27 هزار نفر از مدد جویان تحت پوشش كمیته امداد این استان از تسهیلات اشتغالزایی در امتداد خودكفایی و توانمندسازی بهره مند شدند.
به گفته وی، حدود 17 هزار نفر از مددجویان با دریافت این تسهیلات و احداث اشتغال خودكفا شدند.
نوروزی اضافه كرد: با نظارت مستمر میزان انحراف تسهیلات اشتغالزایی در مازندران حدود 2 درصد است و بقیه تسهیلات در جای مد نظر هزینه شد.
وی تعداد مدد جویان تحت پوشش كمیته امداد مازندران را 72 هزار نفر اعلام نموده است.
** تسهیلات 108 میلیاردتومانی مدد جویان بهزیستی
معاون بهزیستی مازندران میزان پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به مدد جویان تحت پوشش این نهاد را در پنج سال اخیر حدود یكهزار و 80 میلیارد ریال اعلام نمود.
نورالدین علاءالدینی اظهار داشت: افزون بر چهار هزار نفر از مددجویان بهزیستی از این تسهیلات بهره مند شدند و افزون بر 2 هزار نفر در چارچوب توانمندسازی از پوشش این سازمان خارج شدند.
بر اساس آمار حدود 250 هزار نفر در مازندران تحت پوشش بهزیستی قرار دارند كه 45 هزار نفر از این مدد جویان معلولان جسمی و حركتی هستند.
براساس آمار نرخ بیكاری پاییزی در مازندران 8.8 درصد اعلام گردید كه نسبت به مدت مشابه سال قبل نرخ بیكاری 1.1 درصد كمتر شد.
6982/1654


1397/10/19
14:30:29
5.0 / 5
4513
تگهای خبر: ارز , بانك , تسهیلات بانكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است