توانمندسازی محرومان رویكرد بانك قرض الحسنه مهر ایران است

توانمندسازی محرومان رویكرد بانك قرض الحسنه مهر ایران است به گزارش سیب پال مدیر شعب بانك قرض الحسنه مهر ایران آذربایجان شرقی با اشاره به اینكه تسهیلات این بانك برای اشتغال زایی خرد، زنان سرپرست خانوار و پشتیبانی از زندانیان بعد از آزادی پرداخت می شود، اظهار داشت: توانمندسازی اقشار محروم از رویكردهای اساسی این بانك است.


رضا منافی آذر چهارشنبه شب در نخستین همایش تخصصی گسترش فرهنگ قرض الحسنه با بیان این كه تا سال 86، هیچ بانك رسمی تحت عنوان قرض الحسنه در كشور فعالیت نداشت، افزود: بانك مهر قرض الحسنه ایران، بعنوان نخستین بانك قرض الحسنه در سال 86 و با اعتباری افزون بر 15 هزار میلیارد ریال و مشاركت 10 بانك بزرگ كشور، با هدف عرضه خدمات و تسهیلات به مردم، بخصوص قشر محروم جامعه تاسیس شد.
وی با اشاره به لزوم تاسیس بانك های قرض الحسنه، اضافه كرد: با روی كار آمدن بانك های خصوصی، امكان رقابت با استفاده از روش های سنتی و قدیمی وجود نداشت، از این رو بانك ها به سوددهی بالا روی آوردند و در حقیقت بانك، به محلی برای سود تبدیل و بانكداری اسلامی روز به روز كم رنگ و اهمیت تاسیس بانك‎های قرض الحسنه پر رنگ تر شد.
منافی آذر با اشاره به چهار نوع حساب سپرده بلند مدت، كوتاه مدت، قرض الحسنه جاری و حساب پس انداز قرض الحسنه، اظهار نمود: منابعی كه در بانك های تجاری جمع می شد، كمك زیادی به مردم نمی‎كرد، از این رو تصمیم به استقلال واحدهای قرض الحسنه در بانك ها گرفته شد كه در نهایت واحدی تخصصی در این زمینه تاسیس شد.
وی با اشاره به اینكه جوانی و چابكی نیروی انسانی با مدارك تحصیلات تكمیلی، از نقاط قوت این بانك به شمار می آید، اظهار داشت: این بانك با وجود جوان بودن، سرمایه‎ای افزون بر 25 هزار میلیارد ریال و به اندازه نصف سرمایه بانك هایی با قدمت 90 سال، جمع كرده است،
وی با اشاره به این كه این بانك قبلا عضو هیچ موسسه مالی دیگری نبوده است، عنوان كرد: تشابه اسمی سبب چنین برداشتی شده است، اما لازم به ذكر است كه این بانك در هیچ بانك، موسسه و صندوقی فعالیت نداشته است.
مدیر شعب بانك قرض الحسنه مهر ایران تصریح كرد: در صورت تامین منابع و با تاكید بر آموزه های دینی، تمامی آنرا صرف رفاه مردم و آبادانی استان خواهیم كرد.
رئیس دایره روابط عمومی و بازاریابی بانك قرض الحسنه مهر ایران در آذربایجان شرقی هم با اشاره به اینكه این بانك یكی از شفاف ترین سیستم‎های مالی كشور را دارد، اظهار داشت: با استفاده از ظرفیت های استان می توان فرهنگ قرض الحسنه را گسترش داد.
سعید همتی با بیان این كه بانك مهر قرض الحسنه ایران به سرعت در حال گسترش است، تصریح كرد: نام این بانك در آینده زیاد شنیده خواهد شد و تلاش می‎كنیم تا استان ما هم از سایر استان‎ها عقب نماند.
وی با بیان این كه خیران، سمن ها و شركت ها می‎توانند از خدمات بانك قرض الحسنه مهر ایران، استفاده كنند، اظهار داشت: طرح حقوق و دستمزد با هدف عرضه خدمات به قشر محروم جامعه، طرح پشتیبانی از كالای ایرانی و اعطای وام به شغل‎های خانگی و ادامه تامین مالی با توسعه كامل كارگاه همچون خدمات حمایتی این بانك به شمار می‎آیند.
اولین همایش تخصصی گسترش فرهنگ قرض الحسنه به میزبانی بانك قرض الحسنه مهر ایران، در سالن همایش اتاق بازرگانی تبریز و با حضور روسای شعب، كاركنان و تعدادی از خیران استان برگزار و در انتها از خیران سهیم در كار خیر، تقدیر گردید.
3071/518


1397/10/13
13:52:04
5.0 / 5
4437
تگهای خبر: بازار , بانك , بانكداری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است