واكنش بانك ملی به مطلب ایرنا در مورد تامین ارز اربعین

واكنش بانك ملی به مطلب ایرنا در مورد تامین ارز اربعین سیب پال: ایلام - روابط عمومی بانك ملی ایران بعد از انتشار مطلبی در خبرگزاری جمهوری اسلامی با عنوان «زائران خواهان افزایش مراكز ارز در زرباطیه شدند»، با ارسال مطلبی به ایرنا اعلام نمود: تمهیدات این بانك برای تحویل ارز به زائران اربعین حسینی سرعت بخشید.


در جوابیه بانك ملی ایران آمده است: بعد از اتخاذ تصمیم در خصوص عرضه ارز اربعین به زائران حرم اباعبدالله الحسین(ع)، بانك ملی ایران در كوتاه ترین زمان ممكن با تمام قوا بعنوان بازوی بانك مركزی برای اجرای این پروژه عظیم وارد میدان شد و مقدمات لازم را برای تحویل ارز اربعین به زائران محترم فراهم نمود.
اما علی رغم تمامی تلاش های صورت گرفته برای تسهیل امور، به جهت شرایط نامساعد جوی در مرز مهران و از بین رفتن امكانات، آماده سازی مجدد زیرساخت های باجه های تحویل ارز در این مرز و همینطور آماده سازی مرز شلمچه، باعث ازدحام زائران ارجمند شده و روند عرضه ارز را با كندی مواجه كرد.
به همین دلیل از بانك مركزی عراق درخواست شد تا اجازه دهد، علاوه بر شبانه روزی شدن ساعت كار باجه های تحویل ارز، دینار بیشتر در اختیار این باجه ها قرار گرفته و تعداد بیشتری از این باجه ها دایر شوند، اما با وجود پیگیری ها و رایزنی های صورت گرفته، بانك مركزی عراق همكاری لازم را نكرده و بنابراین زائران اربعین حسینی با مشكلاتی مواجه گشتند.
همچنین بانك ملی ایران تمام قوا و امكانات خویش را برای رفع مشكلات زائران ارجمند به كار گرفت و از بانك مركزی عراق درخواست نمود كه اجازه دهد دینارهای موجود به داخل مرز ایران منتقل شده و در لب مرز كشورمان به زائران پرداخت شوند كه متاسفانه طرف عراقی با این پیشنهاد هم موافقت نكرد. این در شرایطی است كه با ضعف زیرساخت های ارتباطی و بانكی عراق، روند عرضه ارز اربعین با كندی مواجه گردید.
بانك ملی ایران برای تحویل ارز به زائران ارجمند، ۲۵۰ باجه در داخل خاك عراق مستقر كرده است؛ كارگزاری های مستقر در شهرهای نجف، كربلا، كاظمین هم آماده سرویس دهی به زائران گرامی هستند.
با وجود همه محدودیت ها، رایزنی های فشرده با بانك مركزی عراق برای دریافت مجوزهای لازم ادامه یافته و ۲۰۰ نفر از كاركنان بانك ملی ایران از استان های ایلام و خوزستان هم برای كمك به فرایند تحویل ارز به كشور عراق اعزام شده اند، این اقدام باعث شد تا زائران به صورت روان تر ارز خویش را تحویل بگیرند.
بیش از این ۲۰ باجه تحویل ارز در منطقه مرزی مهران استقرار یافته بود كه به منظور تسریع روند و كاهش ازدحام جمعیت، تعداد ۲۰ باجه دیگر اضافه گردید.
همچنین بانك ملی ایران با تمهیداتی كوشش كرد تا از ازدحام زائران بكاهد و اعلام نمود جهت رفاه حال بیشتر زائران و كاهش ازدحام در صف تحویل ارز، متقاضیان دریافت ارز اربعین كه به صورت گروهی سفر كرده اند، می توانند با استفاده از یك نماینده، ارز اعضای گروه را دریافت نمایند.
بدین ترتیب دیگر نیازی به حضور تك تك افراد در صف تحویل ارز باجه ها نیست و فقط كافی است گذرنامه ها و رسیدها در اختیار نماینده قرار گرفته و وی به نمایندگی، ارز دیگر اعضای گروه را تحویل بگیرد.
در عین حال در صورتیكه زائران حرم اباعبدالله الحسین(ع) به هر علت موفق به دریافت ارز خود نشوند، پول واریزی آنها جهت خرید ارز اربعین عودت داده خواهد شد.
بانك ملی ایران
اداره كل روابط عمومی
لینك خبر ایرنا را می توانید در این بخش دریافت كنید
http: //www.سیب پال.ir/fa/News/83077034


1397/08/03
20:31:08
5.0 / 5
4628
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است