ستاد تنظیم بازار اعلام نمود: واردات پوشك برای تنظیم بازار

ستاد تنظیم بازار اعلام نمود: واردات پوشك برای تنظیم بازار سیب پال ستاد تنظیم بازار اعلام نمود: واردات پوشك برای تنظیم بازار


به گزارش سیب پال به نقل از خبر آنلاین، این ستاد با برگزاری نشست هم اندیشی با انجمن ها و تشكل ها و واحدهای فعال در این حوزه و رصد وضعیت این صنعت مصوب كرد؛ تسهیلات لازم برای واردات ماده اولیه مورد نیاز این كارخانجات در نظر گرفته شود.

از آنجائیكه ماده اولیه مصرفی در تولید محصولات سلولزی و بهداشتی و كاغذ تحریر و روزنامه یكی است، مشكلاتی در این حوزه به وجود آمد. ارز تخصیصی برای واردات مواد اولیه كاغذ و روزنامه با قیمت 4200 تومان و مواد اولیه مورد نیاز در صنایع سلولزی و بهداشتی با ارز بازار ثانویه تامین می گردد. از این رو مقرر شد ؛در سامانه جامع تجارت پیش بینی لازم برای تولید شرایط ثبت سفارش با هر دو ارز به شرط سپردن تعهدات مربوطه، در بازه زمانی حداقلی صورت گیرد.
واردكنندگان مواد اولیه رصد می شوند
در این نشست همینطور اعضای ستاد تنظیم بازار با تاكید بر واردات صد هزار تن خمیر كاغذ در نیمه اول سال جاری تاكید نمودند این رقم واردات، نه تنها كاهشی نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان نمی دهد بلكه در حد نیاز داخلی در صورت عدم تحریك تقاضا بوده است از این رو مقرر شد فهرست دریافت كنندگان ارز برای واردات این كالا و فهرست ترخیص از گمركات، توسط سازمان حمایت احصا شود.
این مبادرت به منظور رصد و پایش فروش ماده اولیه به نرخ مصوب و رسیدن این كالا به دست مصرف كنندگان واقعی صورت می گیرد.
برای رفع مشكل افزایش تقاضای ناشی از فضای روانی حاكم هم مصوب شد بخشی از نیاز داخلی به ماده اولیه "تیشو"- كه از خمیر كاغذ به دست می آید- و پوشك آماده با قید فوریت از محل واردات برندهای معتبر در دسترس تامین گردد.
برخورد جدی حلقه های نظارتی با محتكران
بدیهی است آن دسته كه با سوء استفاده از گرانی در این زنجیره مبادرت به خرید و احتكار مواد اولیه و كالای نهایی تحت هر عنوان كرده باشند، با برخورد جدی حلقه های نظارتی روبرو خواهند شد.
پیش بینی می گردد با این اقدامات، سوءاستفاده گران و دلالان به واسطه كاهش قیمت ها با ضرر و زیان هنگفتی روبرو شوند. سازمان حمایت بعنوان تنها مرجع بررسی قیمت ها مكلف شد با فراخوان واحدهای تولیدی نسبت به كنترل قیمت مندرج بر كالا و قیمت فروش كارخانه، مندرج در فاكتورهای فروش اقدام نماید. بررسی ها نشان داده است در بعضی موارد ضوابط سود عمده فروشی و خرده فروشی این كالا رعایت نشده است، مقرر شد گزارش تدوینی در این حوزه به ستاد تنظیم بازار عرضه شود.
ضمنا آن بخش از مواد اولیه كارخانجات تولیدی كه به دلایل مختلف از ترخیص آنها خودداری شده بود با اولویت، ترخیص و در اختیار مصرف كنندگان واقعی كالا قرار خواهد گرفت.در این خصوص بانك مركزی و گمرك و همینطور دفاتر تخصصی معاونت امور صنایع وزارت صمت مكلف به اقدام فوری و عاجل در این زمینه شدند. ۲۲۳۲۲۴

1397/06/24
15:18:56
5.0 / 5
4041
تگهای خبر: آنلاین , ارز , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است