100 درصد تسهیلات اشتغال روستایی ایلام جذب شد

100 درصد تسهیلات اشتغال روستایی ایلام جذب شد سیب پال: ایلام - مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان ایلام اظهار داشت: مجموع اعتبارات اشتغال روستایی استان ایلام در اولین مرحله به طور 100 درصد جذب شد.


شكراله شیرخانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: یك هزار و 484 طرح با اعتبار یك هزار و 184 میلیارد ریال توسط بانك های عامل مصوب شده است كه از این تعداد یك هزار و 86 طرح با اعتبار 903 میلیارد ریال انعقاد قرارداد شده است.
وی اضافه كرد: بنابر گزارش سامانه كارا، رتبه ایلام بر مبنای سهم یك هزار و 80 میلیارد ریال از اشتغال روستایی در انعقاد قرارداد و نسبت پرداخت در فاز اول رتبه دهم كشوری است.
مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان ایلام خاطرنشان كرد: با عنایت به اینكه 900 میلیارد ریال به استان ابلاغ گردیده، بر این اساس استان با جذب 950 میلیارد ریال به رتبه پنجم كشوری ارتقا می یابد.
شیرخانی در مورد اعطای تسهیلات 6 درصدی برای مناطق روستایی و عشایری تصریح كرد: با اجرای طرح پشتیبانی از توسعه و تولید اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، این اعتبار از محل صندوق توسعه ملی در بخش های مختلف اقتصادی پرداخت می گردد.
وی افزود: متقاضیان استفاده از تسهیلات طرح اشتغال فراگیر و روستایی برای بهره مندی از این تسهیلات باید در سامانه كارا به نشانی Kara.mcls.gov.ir ثبت نام كنند.
شیرخانی اظهار داشت: بعد از تایید طرح، كمیته های فنی ابعاد طرح را به لحاظ كیفی و كمی مورد بررسی قرار داده و بعد از تایید نهایی، برای تأمین اعتبار به بانك معرفی و بعد از بررسی در صورت داشتن توجیه فنی و اقتصادی، طرح در نوبت دریافت وام اشتغال قرار می گیرد.
به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، سهم شاغلان در استان ایلام به تفكیك بخش های اقتصادی در بخش خدمات 48 درصد، صنعت 27 درصد و در بخش كشاورزی 24 درصد است.
7180/6119


1397/05/30
14:39:36
5.0 / 5
4154
تگهای خبر: اقتصاد , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است