2 ماهه 97

تسهیلات دهی به بخش صنعت و معدن رشد 12 8درصدی یافت

تسهیلات دهی به بخش صنعت و معدن رشد 12 8درصدی یافت سیب پال: تهران- تسهیلات پرداختی بانك ها و موسسه های اعتباری در 2 ماه نخست امسال در بخش صنعت و معدن با رشد 12.8 درصدی در همسنجی با سال گذشته به 212 هزار میلیارد ریال رسید.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از آمارهای انتشار یافته وزارت صنعت، معدن و تجارت، در بخش بازرگانی هم 97 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت گردید كه در مقایسه با 2 ماهه نخست سال گذشته رشد 49 درصدی را نشان داده است.
تسهیلات پرداختی در قالب سرمایه در گردش در همه بخش های اقتصادی در 2 ماه نخست امسال 451 هزار میلیارد ریال (معادل 65.5 درصد كل تسهیلات پرداختی) است كه در همسنجی با پارسال، معادل 16.7 درصد افزایش داشته است.
بر پایه این گزارش، تسهیلات پرداختی در قالب سرمایه در گردش در بخش صنعت و معدن مبلغ 181 هزار میلیارد ریال معادل 85.4 درصد است.
به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، بانك مركزی در گزارش 2 ماهه نخست سال گذشته اعلام نموده بود، در ۲ ماهه نخست سال 96 بانك ها حدود ۵۶ هزار و ۹۷۳ میلیارد تومان تسهیلات به بخش های اقتصادی پرداخته اند كه ۳۲.۹ درصد آن نصیب بخش صنعت و معدن شده است.
تسهیلات پرداختی بانك ها به بخش های اقتصادی طی ۲ ماهه نخست سال 96 حدود ۵۶هزار و ۹۷۳ میلیارد تومان بوده كه در مقایسه با دوره مشابه سال قبل حدود هشت هزار و ۳۰ میلیارد تومان (معادل ۱۶.۴ درصد) افزایش داشت.
بانك مركزی در قالب عملكرد ۲ ماهه نخست 96 اعلام نمود: پرداخت تسهیلات در قالب سرمایه در گردش ۱۹.۱ درصد افزایش داشت به گونه ای كه ۶۷.۸ درصد كل تسهیلات پرداختی معادل ۳۸هزار و ۶۴۳ میلیارد تومان در قالب سرمایه در گردش در كلیه بخش های اقتصادی پرداخت شده كه در مقایسه با دوره مشابه سال 95 معادل ۱۹.۱ درصد افزایش داشته است.
براساس اعلام بانك مركزی در ۲ماهه نخست 96، حدود ۱۸هزار و ۷۵۴ میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنعت و معدن پرداخت گردید كه ۸۷.۹ درصد این تسهیلات (حدود ۱۶هزار و ۴۷۶میلیارد تومان) بابت تأمین سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن بود كه ۴۲.۶ درصد از كل منابع تخصیص یافته به سرمایه در گردش كلیه بخش های اقتصادی را شامل می گردد.
برپایه اعلام بانك مركزی در ۲ماهه نخست 96 تعداد ۲۴هزار و ۹۴۶ فقره تسهیلات با میانگین پرداختی هر فقره حدود ۷۵۱میلیون و ۸۰۰هزار تومان به بخش صنعت و معدن پرداخت شده كه بیشتر از میانگین پرداختی سایر بخش ها است.
همچنین در دوره گزارش، بخش بازرگانی هم ۶هزار و ۴۶۵میلیارد تومان تسهیلات دریافت كرده كه ۵۶.۷ درصد آن برای تأمین سرمایه در گردش بوده است.
اقتصام*3065* 1559


1397/05/03
14:51:16
5.0 / 5
4169
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است