پنج بانك ارز مسافرتی می دهند

پنج بانك ارز مسافرتی می دهند سیب پال: تهران- بانك مركزی اعلام نمود: تامین و پرداخت ارز مسافرتی (به صورت اسكناس) با استفاده از پنج بانك ملی ایران، ملت، سامان، تجارت و پارسیان امكان پذیر است.


به گزارش روز جمعه ایرنا، پیش از این بانك مركزی اعلام نموده بود كه تامین و پرداخت ارز مسافرتی با استفاده از بانك های ملی ایران و سامان امكانپذیر است.
در بخشنامه ای كه بانك مركزی امروز آن را منتشر كرد، بانك های تجارت، پارسیان و ملت هم به فهرست بانك های ارائه دهنده خدمات ارز مسافرتی به مسافران خارج كشور افزوده شدند.
همچنین در تصمیمی دیگر، بانك های تجارت و پارسیان با هماهنگی سازمان حج و زیارت نسبت به تأمین و پرداخت ارز مسافرتی به زائران عتبات عالیات اقدام خواهند كرد.
از این رو و در جهت اجرای تصمیمات اتخاذ شده از جانب ستاد اقتصادی دولت در خصوص تبیین سیاست های جدید ارزی، ترتیبات تأمین و پرداخت ارز مسافرتی به شرح زیر است كه تامین و پرداخت ارز مسافرتی (به صورت اسكناس) یك بار در سال امكان پذیر خواهد بود.
بر اساس گزارش بانك مركزی، علاوه بر این، تامین و پرداخت ارز مسافرتی (به صورت اسكناس) برای مسافران هوایی به مقصد كشورهای ارمنستان، آذربایجان، بلاروس، استونی، لتونی، لیتوانی، گرجستان، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، روسیه، تاجیكستان، تركمنستان، اوكراین، ازبكستان، تركیه، افغانستان، بحرین، قطر، كویت، پاكستان، عمان، امارات متحده عربی و قبرس به مبلغ 500 یورو یا معادل آن به سایر ارزها و برای سایر كشورها (به جز كشور عراق) به مبلغ یك هزار یورو یا معادل آنها به سایر ارزها به نرخ روز اعلامی از جانب این بانك و با احتساب كارمزدهای متعلقه در ارتباط با پرداخت ارز مورد اشاره امكان پذیر خواهد بود.
همچنین، تأمین و پرداخت ارز مسافرتی به مسافران با سن قانونی كمتر از 12سال امكان پذیر نیست.
این گزارش می افزاید: مدارك مورد نیاز هنگام ارائه درخواست خرید ارز به بانك، گذرنامه معتبر جمهوری اسلامی ایران، بلیط مسافرت هوایی اعم از یكسره یا دو سره (كاغذی و یا الكترونیكی‏)، ویزای كشور مقصد (در مورد كشورهایی كه نیاز به ویزا دارند) را شامل می گردد.
بر این اساس، بانك های عامل باید بعد از دریافت معادل ریالی مربوطه به جای پرداخت ارز به متقاضی، نسبت به صدور سند حسابداری‏‏‏‏‏‏ یا رسید اقدام نمایند. همینطور شعبه ‏‏‏یا باجه بانك عامل مستقر در مبادی خروجی (پس از باجه كنترل گذرنامه)، در مقابل دریافت سند حسابداری ‏‏‏‏‏‏یا رسید نسبت به پرداخت ارز مسافرتی مربوطه اقدام نمایند.
تامین و پرداخت ارز مسافرتی به ایرانی ها مقیم خارج از كشور مجاز نیست؛ مرتبط با مصادیق ایرانی ها مقیم خارج از كشور، بانك ها می توانند، مراتب را از وزارت امور خارجه استعلام كنند.
در صورت امكان استفاده از سایر ابزارهای پرداخت ( مثل كارت و حواله)، مجاز و مورد تاكید بانك مركزی است.
حسب هماهنگی های به عمل آمده با سازمان حج و زیارت و به منظور تسهیل شرایط مسافرت هموطنان ایرانی به عتبات عالیات، تامین و پرداخت ارز مسافرتی به زائران عتبات عالیات اعلامی از جانب سازمان حج و زیارت (به طور كلی اعم از زمینی یا هوایی) به میزان 250 هزار دینار عراق صرفا با استفاده از تمام شعب ارزی منتخب بانك های تجارت و پارسیان در سطح شهر و با ارائه فهرست مشخصات زائران كه توسط دفاتر سازمان مورد اشاره تایید شده باشد، بدون ارائه بلیط و گذرنامه با رعایت بندهای (1)، (3)، (6) و (7) فوق (حسب مورد) بلامانع است.
اقتصام**9189** 1776


1397/02/15
12:56:03
5.0 / 5
4260
تگهای خبر: ارز , اسكناس , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است