سیف: سامانه نیما دوشنبه افتتاح می گردد

سیف: سامانه نیما دوشنبه افتتاح می گردد سیب پال: تهران- رییس كل بانك مركزی اعلام نمود: سامانه نظام یكپارچه معاملات ارزی (نیما) از سوم اردیبهشت ماه سال جاری با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری فعالیت رسمی خویش را آغاز می كند.


به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، سامانه نظام یكپارچه معاملات ارزی با هدف تسهیل تامین ارز، تولید فضای امن برای خریداران و فروشندگان ارز و امكان تولید فضای رقابت صرافان برای تامین ارز متقاضیان از 28 بهمن ماه 96 فعالیت آزمایشی خویش را شروع كرده است.
ولی الله سیف روز چهارشنبه بعد از جلسه ستاد اقتصادی دولت درباره ساماندهی بازار ارز در جمع خبرنگاران اضافه كرد: از زمان راه اندازی آزمایشی این سامانه تابحال نشست های زیادی در بانك مركزی با گروه های ذی نفعی كه در سامانه جدید حضور دارند، برگزار كرده ایم تا این افراد مسایل و مشكلات خود برای ثبت سفارش را در مدلی كه درحال اجراست، بیان كنند و ما هم آن را لحاظ نماییم.
وی در ادامه به جلسات ستاد اقتصادی دولت برای اجرای سیاست ارز تك نرخی اشاره نمود و اضافه كرد: هفته ای دو یا سه جلسه درباره ساماندهی بازار ارز در ستاد اقتصادی دولت برگزار می گردد كه در جلسه امروز هم با حضور معاون اول رییس جمهوری، مسایل و اقدام های كلان انجام شده، بررسی گردید.
رییس كل بانك مركزی خاطرنشان كرد: اكنون می توان با قاطعیت اظهار داشت كه تمامی صادركنندگان و واردكنندگان در روال طبیعی می توانند كار ثبت اطلاعات خویش را انجام دهند و مشكلی وجود ندارد.
وی تصریح كرد: روزهای آینده سامانه نیما كه ورود اطلاعات در آن از پیش از نوروز شروع شده بود، نهایی می گردد و دوشنبه آینده بصورت كامل با دعوتی كه از معاون اول رییس جمهوری انجام دادیم، به طور رسمی افتتاح می گردد.
وی تصریح كرد: دیگر اطلاعاتی كه لازم است، از امروز تا روز دوشنبه اعمال و در سامانه وارد خواهد شد، ولی نكته مهم این است كه وارد نكردن اطلاعات به سامانه به مفهوم ایراد در آن نیست و بصورت كامل انجام می گردد.
به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، دولت از 21 فروردین ماه یكسان سازی نرخ ارز را با بیان قیمت هر دلار 4200 تومان كلید زد و در ایام گذشته ضمن تهیه و تصویب دستورالعمل های تامین ارز مورد نیاز هموطنان در دولت، شیوه های تخصیص ارز هم از جانب بانك مركزی اعلام شده است.
جلسات ستاد اقتصادی دولت به صورت مرتب برای رصد اجرای این طرح و ساماندهی بازار ارز برگزار می گردد.
سیام**9103**2025


1397/01/29
23:05:45
5.0 / 5
4033
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است