بانك جهانی 170 میلیون دلار برای توسعه طرح های روستایی به فیلیپین پرداخت می كند

بانك جهانی 170 میلیون دلار برای توسعه طرح های روستایی به فیلیپین پرداخت می كند سیب پال: كوالالامپور- ایرنا- بانك جهانی اعلام نمود: این نهاد بین المللی با پرداخت 170 میلیون دلاربرای پروژه های فیلیپین به منظور توسعه و تقویت درآمدهای روستایی و همینطور مقابله با فقر دراین كشوردر قالب یك صندوق سرمایه گذاری موافقت كرده است.


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، بانك جهانی با صدور بیانیه ای اعلام نمود این سرمایه گذاری در بخش پشتیبانی از توسعه زیرساخت های روستایی مانند جاده ها، پل ها، سیستم های آبیاری عمومی، تامین آب آشامیدنی، خشك كن های خورشیدی، گلخانه ها وبازیافت انجام می گردد.
طبق این گزارش بیش از 400 هزار نفرروستائیان فیلیپین به صورت مستقیم از پروژه های زیربنایی و 100 هزار نفر دیگر از آنها با استفاده از توسعه مناطق روستایی از این پروژه های اقتصادی بهره مند می شوند.
'مارا وارویك' مدیر اجرایی بانك جهانی در كشورهای برونئی، فیلیپین و مالزی وتایلند دراین زمینه اظهار داشت: تمام این پروژه ها به رفع فقر درمیان مردم فیلیپین بخصوص روستائیان كمك خواهد نمود.
دولت فیلیپین به منظور بالا بردن توان اقتصادی مردم مناطق روستانشین برنامه پشتیبانی از زیر ساخت ها و كسب و كارهای كوچك كه 2 میلیون نفر را شامل می گردد از سال 2014 موردپیگیری قرار داده است.
در مجموع تابحال بانك جهانی با پرداخت 501 میلیون دلار وام و پرداخت های بلاعوض به دولت فیلیپین موافقت كرده است.
طبق این گزارش اعتبارات بانك جهانی به 232 طرح عرضه شده توسط فیلیپین شامل ساخت یك هزار و 700 كیلومتر جاده و پل در مناطق دور افتاده این كشور، ساخت 100 تاسیسات در رابطه با برداشت محصول، 18 پروژه كلان آبیاری در یك هزار و800 هكتار زمین روستایی و 512 پروژه ساخت و ساز دیگر در كشور، اختصاص یافته است.
دریافت این مبالغ از بانك جهانی منتقدانی هم در داخلی فیلیپین داشته و آنها می گویند بازپرداخت این وام ها برای كشوری مانند فیلیپین سنگین است و همین مبحث فشار دیگری بر اقتصاد این كشور وارد می نماید.
طبق گزارش این بانك، درسال 2014 یك چهارم جمعیت 100 میلیون نفری فیلیپین فقیر بودند.
براساس آمار فیلیپین نیوز 10 میلیون نفر یا 44 درصد از خانوارهای فیلیپینی سال قبل در طبقه بندی فقیر قرار گرفتند كه قدرت تامین معاش خویش را نداشتند.
علاوه براین حدود 60 میلیون نفر از جمعیت 100 میلیون نفری فیلیپین عموما در مناطق روستایی زندگی می كنند كه عموما فقیر هستند.
آساق**1599** انتشار: مریم شفیعی


1396/10/29
18:45:54
5.0 / 5
4475
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است