تغییر قیمت نفت توسط آمریكا

تغییر قیمت نفت توسط آمریكا به گزارش سیب پال تسنیم نوشت: موسسه سیتی گروپ پیش بینی نمود تحولاتی مانند جنگ، تنش در خاورمیانه، دونالد ترامپ و كیم جونگ اون ممكن است قیمت نفت را امسال میلادی به ۸۰ دلار در هر بشكه برسانند.موسسه سیتی گروپ پیش بینی نمود تحولاتی مانند جنگ، تنش در خاورمیانه، دونالد ترامپ و كیم جونگ اون ممكن است قیمت نفت را امسال میلادی به 80 دلار در هر بشكه برساند.
این بانك آمریكایی در گزارشی نوشت، بعد از آنكه قیمت نفت در سال 2017 میلادی تحت تاثیر كاهش تولید اوپك افزایش پیدا كرد، رئیس جمهوری امریكا تمركز خویش را معطوف ریسك های ژئوپلتیك كرده و احیانا می خواهد تحریم هایی را ضد ایران و كره شمالی به اجرا بگذارد كه تبعات قابل توجهی را به دنبال خواهد داشت. بر مبنای این گزارش، این عوامل در كنار برخی ناآرامی ها در برخی از كشورهای عضو اوپك نظیر عراق و لیبی ممكن است باعث كاهش عرضه نفت و افزایش قیمت نفت به ارقام 70 تا 80 دلار شود.
تحلیلگران سیتی گروپ همچون اد مورس در این گزارش می نویسند: «بسیاری از این عدم قطعیت ها تبعات قابل توجهی بر بازار كالاها دارند. »
این گزارش گسترده ترین ریسك سیستماتیك متوجه بازار كالاهای مختلف امسال میلادی را ایجا اختلال در نظم سیاسی جهانی از جانب دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا برشمرده است.
سیتی گروپ همینطور پیش بینی كرده كه وضع مجدد تحریم های امریكا ضد ایران احیانا باعث كاهش حداقل 500 هزار بشكه ای صادرات نفت ایران خواهد شد و قیمت نفت را 5 دلار در هر بشكه افزایش خواهد داد. این پیش بینی همینطور مدعی شده كه در شرایطی كه كنگره آمریكا ممكن است وضع تحریم های جدید ضد ایران را مورد بررسی قرار دهد، ایران هم ممكن است اقدام به خروج از برجام نماید.
سیتی گروپ در ادامه این گزارش گفته كه اعتراضات در ایران و همینطور اختلال در عرضه نفت كشورهای عراق، لیبی، نیجریه و ونزوئلا ممكن است امسال باعث كاهش بیش از 3 میلیون بشكه ای عرضه نفت شود.


 

1396/10/20
23:08:13
5.0 / 5
4329
تگهای خبر: بازار , دلار , قیمت , عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است