۵ نشانه مهم بازار نفت در سال ۲۰۱۸

۵ نشانه مهم بازار نفت در سال ۲۰۱۸ سیب پال: میزان تولید اعضای اوپك و غیراوپك با تولیدهای شیل در بازار در حال رقابت هستند.به گزارش سیب پال به نقل از خبر آنلاین، كشورهای اعضای اوپك و متحدان آن برای كاهش مازاد تولید نفت در بازار به علت افزایش محصولات نفتی آمریكا، وارد دومین سال اجرای كاهش تولید نفتشان شدند. از جانب دیگر، تنش های جغرافیایی هم به این وضعیت پیچیده اضافه شده است.
۵ سیگنالی كه در بازار نفت در سال ۲۰۱۸ باید به آن توجه كرد، به شرح زیر است:
۱. سیگنال شیل
با توجه به انفجار لوله نفتی در لیبی تغییراتی در شاخص های نفتی بوجود آمده و فاصله قیمت نفت WTI نسبت به برنت به بی سابقه ترین حالت خود در دو سال قبل رسید. این اتفاق بعد از طوفان هاروی كه باعث كاهش تولید نفت در آمریكا شد، رخ داد. هم اكنون با عنایت به افزایش تولید شیل در بازار، كاهش تولید اوپكی ها در بازار و افزایش تولید نفت خام كانادا می تواند گسترش تفاوت قیمت را در بازار تولید كند.

۲. رهبری اوپك
با توجه به كاهش تولید نفت اعضای اوپك، نفت خام برنت امسال عقبگرد داشت. پیش بینی شاخص ها از دسامبر ۲۰۱۸ به بیشترین حد رسید و به نظر می رسد اوپك با تمدید توافق خود در بازار تعادل تولید كرد، به همین ترتیب پیش بینی ها در بازار گسترش پیدا خواهد نمود. به قول كارشناسان، با یك بازار متمركز راحت تر می توان پیش بینی ها را گسترش داد.

۳. بلیت شانس
با توجه به ریسك های ژئوپولیتكی، بودجه كشورهای نفتی بیشتر برای ترمیم و ساخت قراردادهای جدید نفتی برای افزایش سود نفت خام صرف شده است. پیش بینی می گردد كه احتمال بیشتری وجود دارد كه ایران، عربستان و ونزوئلا در سال ۲۰۱۸ با مشكلات نفتی رو به رو خواهند شدند.

۴. نوسان
با وجود این خطرات، نوسانات در هفته های اخیر نسبت به سه سال قبل به كمترین حد خود رسید. با عنایت به كاهش تولید نفت در بازار توسط اعضای اوپك، بانك های مختلف پیش بینی می كنند كه نوسان در بازار نفت كاهش پیدا كند.

۵. تا كی؟
آمارها نشان داده است كه سال ۲۰۱۸ در بازار، سرمایه گذاری های خوشبین بر روی نفت برنت و وست تگزاس افزایش پیدا كرده است. به نظر می رسد كه دیگر سرمایه گذاری های بدبینانه در بازار نفت كاهش پیدا كرده است. كارشناسان معتقدند به علت فضای مناسب بازار، افراد حاضر نیستند جایگاه خویش را به فروش بگذارند.

منبع: بلومبرگ

35224

1396/10/08
21:25:52
5.0 / 5
4083
تگهای خبر: سرمایه گذاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است