بورس ركوردشكنی كرد

بورس ركوردشكنی كرد به گزارش سیب پال شاخص بورس امروز (دوشنبه) با ثبت ركوردی جدید و رشد 829 پله ای به كانال 98 هزار واحدی وارد شد و در جایگاه 98 هزار و 358 واحدی آرام گرفت.


به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، شاخص بورس امروز هم تحت تاثیر نمادهای فلزی، پالایشی و پتروشیمیایی قرار داشت كه اقبال فعالان بازار سرمایه به آنها زمینه رشد شاخص را فراهم كرد.
رشد قیمت نفت و فلزات اساسی و معدنی در بازاهای جهانی در ماه های اخیر باعث افزایش سوددهی شركت های مرتبط با آنها در بازار سرمایه ایران شده است.
بر این اساس، نمادهای فولاد (فولاد مباركه)، شبندر (پالایش نفت بندرعباس)، فملی (ملی صنایع مس)، فارس (هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس)، وغدیر (سرمایه گذاری غدیر)، كگل (صنعتی و معدنی گل گهر) و شتران (پالایش نفت تهران) در معاملات امروز با رشد خود بیشترین سهم را در رشد شاخص داشتند.
گروه فلزات اساسی در معاملات امروز در صدر گروه های بورسی قرار داشت؛ در معاملات امروز در این گروه 143 سهم به ارزش 438 میلیارد ریال داد و ستد شد.
گروه خودرو به ارزش 431 میلیارد ریال و كانی های فلزی به ارزش 383 میلیارد ریال جایگاه های بعدی را به خود اختصاص داد.
در رده چهارم گروه فراورده های نفتی با معاملاتی به ارزش 309 میلیارد ریال جای گرفت.
گروه شیمیایی هم با معاملاتی به ارزش 259 میلیارد ریال رده پنجم را از آن خود كرد.
در معاملات امروز یك میلیارد و 179 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش سه هزار و 360 میلیارد ریال در 91 هزار و 31 نوبت خرید و فروش شد.
امروز بیشتر شاخص های اصلی بازار سرمایه روندی صعودی داشتند؛ بر این اساس، شاخص قیمت (وزنی - ارزشی) كه در آن ارزش سهام شركت های بزرگ اثر بیشتری بر شاخص می گذارد، 265 واحد بالا رفت، اما شاخص كل (هم وزن) كه در آن ارزش و وزن همه شركت های بزرگ و كوچك در محاسبه شاخص كل، یكسان در نظر گرفته می شود، 16 واحد افت كرد.
شاخص قیمت (هم وزن) كه مبین سطح عمومی قیمت سهام شركت های پذیرفته شده در بورس است، هم 12 واحد كاهش یافت، اما شاخص آزاد شناور كه مبین آن بخش از سهام شركت هاست كه قابل معامله در بورس باشد، 707 واحد افزایش پیدا كرد.
شاخص بازار اول كه به شركت هایی اختصاص دارد كه از نظر سرمایه، سودآوری و درصد سهام آزاد شناور شرایط بهتری دارند، 728 واحد و شاخص بازار دوم بورس یك هزار و 29 واحد بالا رفت.

** ركوردشكنی آیفكس
شاخص فرابورس (آیفكس) هم امروز ركوردی جدید را به ثبت رساند و با رشد حدود 9 پله ای از مرز یك هزار و 100 واحد عبور كرد.
در معاملات امروز، 337 میلیون سهم و اوراق بهادار به ارزش یك هزار و 857 میلیارد ریال در 41 هزار و 957 نوبت خرید و فروش شد.
نماد های زاگرس (پتروشیمی زاگرس) و میدكو (صنایع معدنی خاورمیانه) در معاملات امروز، بیشترین تاثیر مثبت را بر آیفكس داشت.


 

1396/10/04
22:12:39
5.0 / 5
4739
تگهای خبر: ارز , بورس , معاملات , سهام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است