با درخواست اعمال ماده ۴۷۷ آئین دادرسی كیفری از سوی رئیس سازمان بازرسی

یک شرکت پتروشیمی به پرداخت ۸۷۲ میلیون دلار محکوم شد

یک شرکت پتروشیمی به پرداخت ۸۷۲ میلیون دلار محکوم شد به گزارش سیب پال، معاون نظارت و بازرسی امور اقتصادی سازمان بازرسی کل کشور از صدور حکم به محکومیت یکی از شرکتهای پتروشیمی به پرداخت ۸۷۲ میلیون دلار به نفع شرکت پتروشیمی جم با پیگیری این سازمان خبرداد.


به گزارش سیب پال به نقل از سازمان بازرسی کل کشور، ستار شیرعالی در ارتباط با این مورد اظهار داشت: به جهت بروز اختلاف در اجرای قرارداد دراز مدت فروش اتیلن بین شرکت پتروشیمی جم (به عنوان تأمین کننده) و یکی از شرکتهای پتروشیمی (به عنوان مصرف کننده)، شرکت پتروشیمی جم در سال ۱۳۸۴ ادعای عدم وصول مطالبات ارزی خود به مبلغ ۸۷۲ میلیون دلار را بر مبنای قرارداد منعقده، در هیات داوری مطرح کرده بود.
وی افزود: بعد از طرح این موضوع، هیأت اول داوری در سال ۱۳۹۶ رای به عدم صلاحیت رسیدگی به لحاظ دولتی بودن شرکت پتروشیمی جم صادر کرد؛ اما هیأت دوم داوری در تیرماه ۱۳۹۹ رای به محکومیت شرکت پتروشیمی مصرف کننده به پرداخت مبلغ مذکور در وجه شرکت پتروشیمی جم را صادر و مبحث در همین حد باقی مانده بود.
معاون نظارت و بازرسی امور اقتصادی سازمان بازرسی کل کشور بیان نمود: با انعکاس مبحث به سازمان بازرسی کل کشور، بررسی مطالبات و تعاملات در میان شرکتهای مذکور در دستور کار قرار گرفت، نهایتا با پیگیری رئیس سازمان بازرسی اعمال ماده ۴۷۷ آئین دادرسی کیفری از رئیس قوه قضاییه درخواست شد.
شیرعالی اظهار نمود: در ادامه با تجویز اعاده دادرسی و ارجاع پرونده به شعبه یکم دیوانعالی کشور، شعبه مربوطه طی دادنامه ای، رای محکومیت شرکت پتروشیمی مصرف کننده به پرداخت ۸۷۲میلیون دلار در وجه شرکت پتروشیمی جم را صادر کرد.
بر اساس این گزارش به دنبال صدور این رای، شرکت پتروشیمی جم با ارسال نامه ای به سازمان بازرسی مراتب تشکر خویش را بابت پیگیری های جدی این نهاد نظارتی در احقاق حق جمع کثیری از بازنشستگان کشوری اعلام نمود.
1403/03/16
13:26:17
0.0 / 5
137
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , دلار , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است