در پی حمله سایبری

بنادر بزرگ استرالیا فلج شدند

بنادر بزرگ استرالیا فلج شدند به گزارش سیب پال، بزرگترین بنادر استرالیا به دنبال یک حمله سایبری، از روز جمعه فلج شده اند و انتظار می رود این اختلال در ایام آینده هم ادامه پیدا کند.به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، دولت استرالیا اعلام نمود شرکت دی پی ورلد اعلام نمود بعد از حمله سایبری که سبب شد دسترسی به چهار بندر این کشور محدود شود، پیشرفت قابل توجهی در احیای فعالیتهای باری داشته است اما سیستم فناوری اطلاعات این شرکت از زمان وقوع حمله هک در روز جمعه، همچنان به اینترنت متصل نیست که سبب شده است فعالیت ها شدیدا مختل شود.

استرالین فایننشیال ریویو به نقل از یک مدیر شرکت گزارش کرد: دی پی ورلد استرالیا، درخواست باج دریافت نکرده است.

دی پی ورلد استرالیا که حدودا نیمی از کالاهای وارداتی و صادراتی استرالیا را مدیریت می کند، اعلام نمود درحال بررسی رخنه های احتمالی و تست سیستم ها برای ازسرگیری فعالیت عادی و فعالیتهای جابجایی بار است.

این شرکت که یکی از بزرگترین اپراتورهای بندر جهان است، جدید ترین قربانی سلسله حملات سایبری برجسته و مخربی است که سال جاری در سراسر دنیا، رخ داده است. هفته گذشته، بانک بازرگانی ICBC چین که بزرگترین وام دهنده جهان از نظر دارایی است، هدف حمله باج افزاری قرار گرفت و در نتیجه این حمله سایبری، برخی از معاملات بازار خزانه امکان تسویه نداشت و کارگزاران مجبور شدند مبادلات را جابجا کنند.

هکرهای باج گیر، بدافزار را در سیستم های قربانی نصب می کنند و داده ها را تا زمان دریافت پول، گروگان نگه می دارند.

اختلال فعالیت بنادر سیدنی، ملبورن، بریسبان و فریمانتل، زنجیره تأمین را که هنوز از نتایج دوران پاندمی کووید به صورت کامل احیا نشده است، تهدید می کند. همینطور این حمله سایبری با اعتصاب اعضای اتحادیه دریایی استرالیا بر سر دستمزد و شرایط کاری بهتر، همزمان شده است.

بر اساس گزارش رویترز، استرالین فایننشیال ریویو اعلام نمود: حدود ۳۰۰۰ کانتینر کالا در پایانه های دی پی ورلد، انباشته شده اند. کشتی ها می توانند کانتینرها را بارگیری یا تخلیه کنند اما کامیون ها نمی توانند برای بار زدن یا تخلیه محموله وارد پایانه ها شوند چونکه سیستم ها، آفلاین است.

منبع:

1402/08/22
08:05:01
0.0 / 5
109
تگهای خبر: اینترنت , بازار , بانك , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است