ناترازی قیمت سکه در حصار دلار

ناترازی قیمت سکه در حصار دلار به گزارش سیب پال، تجارت نیوز نوشت: روز گذشته قیمت طلا و سکه هر چند روند متوازنی نداشت اما افزایش و کاهش ها نیز در این بازار چندان محسوس و قابل توجه نبودند. روز گذشته قیمت مثقال با کاهش 50 هزار تومانی به کانال 9 میلیونی برگشت و قطعات سکه بهار و گرمی نیز افزایش قیمت محدودی داشتند.روز گذشته قیمت طلا و سکه روند متوازنی نداشت. سکه در بعضی قطعات افزایشی و در بعضی دیگر کاهشی شد. کاهش قیمت طلا نسبت به افت قیمت سکه بیشتر بود. روز گذشته علاوه بر کاهش قیمت دلار قیمت انس جهانی طلا نیز نزولی بود و به کف کانال ۱۹۰۰ دلار رسید.

با وجود افت قیمت طلا و سکه کاشناسان اقتصادی معتقدند تقاضا در بازار طلا نسبت به ایام محرم کمی بهتر شده و دلیل اصلی آن ثبات در بازار فلز زرد و نوسانات محدود قیمت دلار است. آنها معتقدند اگر دلار کم شود انتظار این که تقاضا در بازار طلا افزایش داشته باشد، وجود دارد.

مرز مهم دلار شکست/ شیب نزولی سکه تند شد

باید توجه داشت که معامله گران بازار ارز در انتظار وضوح اخبار سیاسی روزهای اخیر و تعیین تکلیف توافقات هسته ای ایران هستند، قیمت طلا و سکه نیز از بازار ارز تبعیت می کند.
سکه امامی نیمه کانال ۲۷ میلیونی را از دست داد.

دیروز چهارم مهر قیمت سکه امامی کاهشی شد. این قطعه با قیمت ۲۷ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان معامله شد و کاهش ۱۵۰ هزار تومانی داشت. اما سکه بهار افزایش محدود ۱۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۲۴ میلیون و ۸۱۰ هزار تومان معامله شد.

روز گذشته سکه های نیم و ربع هر یک کاهش ۵۰ هزار تومانی داشتند و به ترتیب با قیمت ۱۴ میلیون و ۹۰۰ و ۹میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شدند.

روز سه شنبه سکه گرمی با قیمت پنج میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله شد و رشد ۵۰ هزار تومانی داشت. روز گذشته سکه های بهار و گرمی تنها قطعه های افزایشی در خانواده سکه ها بودند.
مطالعه بیشتر: پیش بینی قیمت دلار ۵ مهر ۱۴۰۲ / محدوده نوسان دلار کوچک شد
مثقال ۹ میلیونی شد

در چهارمین روز مهر قیمت طلا نیز کاهش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با کاهش۵۰ هزار تومانی با رقم ۹میلیون و ۹۷۷ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز کاهش ۱۰ هزار و ۴۰۰ تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۳۰۳ هزار تومان رسید.

۲۲۰۲۲۳


1402/07/07
12:41:03
0.0 / 5
208
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است