بازدهی بورس هفته اول مهر

بازدهی بورس هفته اول مهر به گزارش سیب پال، تجارت نیوز نوشت: تابستان بورس با تمامی چالش ها به پایان رسید و امید اهالی بازار سرمایه برای صعود به مهرماه بود. اما معاملات هفته اول مهرماه هم مسیر نزولی داشت و تغییری در روند شاخصهای بورسی به وجود نیامد. ارزش و حجم معاملات ارقام پایینی را ثبت کردند و بیشتر از یک همت پول حقیقی از بازار خارج شد.معاملات هفته اول مهرماه تحت تاثیر صحبت های مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی بود. چون که بذرپاش بورس کالا را مقصر گرانی مسکن می دانست و اذعان کرد: راهکار کنترل بازار مسکن خروج سیمان و فولاد از بورس کالا است. همین مبحث فضای معاملاتی بورس را بشدت ملتهب کرد. به صورتی که گروه سیمان و فولاد در این هفته نزولی بودند و کلیت بازار هم به دنبال این دو گروه حرکت کرد.

اگر معاملات این هفته بازار سهام بررسی شود، مشخص می کند که شاخص کل از چهار روز معاملاتی تنها در یک روز مثبت بود و آن هم تنها ۲۵۰ واحد رشد کرد. به نحوی می توان گفت سرکوب معاملات این هفته بازار سرمایه تنها یک دلیل داشت و آن هم صحبت های بذرپاش بود. صحبت هایی که نااطمینانی در بازار را به اوج خود رساند. این در حالی بود که خاندوزی پیش از این از اجتناب دولت برای تصمیماتی که نااطمینانی وارد بازار سرمایه می کنند، حرف زده بود.

اما حالا باید دید مسیر بازار سرمایه در هفته جاری به کدام سمت می رود؟ کارشناسان معتقدند الان مسیر بازار سهام در اختیار گزارش های ۶ ماهه شرکتهای بورسی است و جهت گیری بازار به آنها بستگی دارد.


بورس در هفته اول مهرماه
با پایان بورس امروز تکلیف کندل هفتگی اولین هفته مهرماه هم مشخص شد. نگاهی به چارت هفتگی شاخص کل نشان می دهد، کندل هفتگی نماگر بازار مطابق سه هفته گذشته، نزولی بسته شد. بررسی معاملات اولین هفته از مهرماه نشان می دهد، شاخص کل طی چهار روز معاملاتی این هفته از تراز دو میلیون و ۱۲۱ هزار واحد با کاهش ۱.۱ درصدی به دو میلیون و ۹۷ هزار واحد رسید.

شاخص هم وزن در این راه چهار روزه همراه شاخص کل بود و معادل ۰.۴۴ درصد پایین آمد. به صورتی که شاخص هم وزن در این هفته از سطح ۷۲۱ هزار و ۸۰۰ واحد به ۷۱۷ هزار و ۸۱۸ واحد رسید.
حجم و ارزش معاملات
قدرت معاملات هم در هفته اول مهرماه چنگی به دل نمی زد. نگاهی دقیق تر به معاملات چهار روز کاری این هفته نشان داده است بورس در این هفته، روزانه به صورت متوسط هفت میلیارد و ۲۵۰ میلیون برگه سهم حجم خورد و ارزش معاملات چهار هزار و ۱۵۱ میلیارد تومانی را رقم زد. در نهایت هم باید گفت برآیند معاملات این هفته بازار تنها خروج هزار و ۴۶ میلیارد تومانی پول حقیقی ها از بازار سرمایه بود.
۲۱۷

 


منبع:

1402/07/05
23:52:09
0.0 / 5
186
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است