در ماه آوریل

سود صنعت چین روی خوش ندید

سود صنعت چین روی خوش ندید به گزارش سیب پال، سود صنعتی چین در ماه آوریل ۱۸ درصد کاهش پیدا کرد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، داده های رسمی نشان داد که سود شرکتهای صنعتی چین در چهار ماهه اول سال ۲۰۲۳ کاسته شده است چونکه شرکت ها در بحبوحه بهبود اقتصادی متزلزل همچنان با فشارهای حاشیه و کاهش تقاضا مقابله می کنند.
بر مبنای داده های اداره ملی آمار چین، سود شرکتهای صنعتی در ژانویه تا آوریل ۲۰.۶ درصد نسبت به سال قبل کاهش پیدا کرد، در حالیکه در سه ماه اول ۲۱.۴ درصد کاهش داشت.
طبق گزارش شرکتهای صنعتی در ماه آوریل، کاهش ۱۸.۲ درصدی سود را نسبت به سال قبل ثبت کردند و سود در ماه مارس ۱۹.۲ درصد کاهش پیدا کرد.
شرکتهای چینی با تقاضای ضعیف در داخل و با کاهش تقاضا در بازارهای عمده صادراتی کشور هم مقابله می کنند. کاهش تورم تولیدکننده در آوریل عمیق تر شد و شاخص قیمت تولیدکننده با سریع ترین کاهش از ماه مه ۲۰۲۰ به این رقم رسید.
لنوو، بزرگ ترین تولیدکننده کامپیوتر های شخصی جهان اعلام نمود که درآمد و سود سه ماهه در ژانویه تا مارس کاسته شده است و با عنایت به ادامه کاهش تقاضای جهانی برای کامپیوتر های شخصی، ۸ تا ۹ درصد از نیروی کار خویش را کاهش داده است.
تولیدکنندگان فولاد و سایر فلزات صنعتی هم متضرر شده اند وتنها یک سوم کارخانه های کشور هم اکنون با سود کار می کنند.
بر مبنای تحلیل و بررسی داده ها، سود شرکتهای خارجی در ژانویه تا آوریل ۱۶.۲ درصد نسبت به سال قبل کاهش پیدا کرد، در حالیکه شرکتهای بخش خصوصی افت ۲۲.۵ درصدی داشتند.1402/03/07
11:36:49
0.0 / 5
202
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است