پیش بینی بورس در سال آینده

پیش بینی بورس در سال آینده سیب پال: یک کارشناس بازار سرمایه بر این باور است که این بازار در سال 1402 بیشترین بازدهی را در بین سایر بازارهای مالی خواهد داشت.


فردین آقابزرگی در گفت و گو با ایسنا، درمورد وضع بازار سرمایه امسال عنوان کرد: ناملایمتی ها و تصمیمات غیرارشنلاسی که در سال ۱۴۰۱ گرفته شد اختلاف فاحش بازدهی بین بورس و سایر بازارها را ایجاد کرد. با این وجود تمهیدات لازم و انگیزه لازم برای رشد این بازار در سال آینده وجود دارد.
وی افزود: یکی از عواملی که موجب صعود بازار سرمایه در سال آینده خواهد شد نرخ ارز است که موجب سود شرکت های صادرات محور و کامودیتی محور خواهد شد که این مساله روی بازار موثر خواهد بود. از جانب دیگر محدودیت های ناشی از قیمت گذاری دستوری در سال آینده کم رنگ خواهد شد.
این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به نرخ تورم اظهار داشت: همین طور آثار ناشی از تورم همه بازارها را تحت تاثیر قرار داده است. همه این عوامل موجب می شود بازدهی کم بازار سرمایه در امسال، سال آینده جبران شود. در این میان سایر بازارها همچون مسکن، خودرو، طلا و ارز اشباع شدند و حباب آنها در حال اصلاح است و این مساله مقدمات بازدهی بیشتر بورس نسبت به سایر بازارها را در سال ۱۴۰۲ فراهم می آورد. بدین سبب می توان گفت بورس بالاترین بازدهی و کمترین ریسک برای سرمایه گذاری را داشته باشد.
منبع:

1401/12/26
23:59:11
0.0 / 5
168
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است