صندوق بین المللی پول:

اقتصاد چین نیازمند اصلاحات است

اقتصاد چین نیازمند اصلاحات است به گزارش سیب پال، صندوق بین المللی پول (IMF) سفارش کرده است که اقتصاد چین درحال بازگشت است اما پکن باید سیاست کنونی خویش را تغییر و اجازه دهد تا شرکتهای دولتی و خصوصی افزایش یابند.


به گزارش سیب پال به نقل از اکونومیک، مقامات صندوق بین المللی پول اعلام کردند که اقتصاد شماره دو جهان با وجود بازگشت از کووید-۱۹ هنوز با پتانسیل کامل خود عمل نمی کند.
این مقامات در یک کنفرانس خبری آنلاین که با آغاز ارزیابی سالانه اقتصاد چین همراه بود، به خبرنگاران گفتند: اصلاحات ساختاری کلیدی باید باردیگر تسریع شود تا رشد بالقوه چین افزایش یابد.
صندوق بین المللی پول در گزارش خود از چین برای مدیریت اولیه این بیماری همه گیر قدردانی اما تصریح کرد: عواملی که رشد اقتصادی را در سال ۲۰۲۲ به میزان قابل توجهی کاهش دادند، می توانند عملکرد اقتصادی سال جاری را هم مختل کنند، مگر این که به درستی مورد توجه قرار گیرند.
بخش بیمار املاک و مستغلات چین، کاهش جمعیت، کاهش رشد بهره وری و عدم اطمینان در مورد احتمال ظهور انواع جدید کووید همچون علل نگرانی محسوب می شوند که در این گزارش ذکر شده است.
طبق آخرین پیشبینی های این صندوق که در ۳۱ ژانویه انتشار یافت، دومین اقتصاد بزرگ جهان سال جاری ۵.۲ درصد رشد خواهد نمود که در مقابل سه درصد در سال ۲۰۲۲ قرار دارد. این بدترین وضعیت در نزدیک به نیم قرن گذشته بدون در نظر گرفتن رشد ۲.۲ درصدی در زمان کووید است.
توماس هلبلینگ، معاون بخش آسیا و اقیانوسیه صندوق اخطار داد که حمایت عرضه شده در سال ۲۰۲۲ منقضی می شود و صندوق بین المللی پول به چین سفارش می کند که با تغییر ترکیب هزینه ها به سمت خانوارها «موضع مالی خنثی» اتخاذ کند چونکه اقتصاد چین هنوز زیر پتانسیل خود فعالیت می کند.
شورای دولتی که بعنوان کابینه چین عمل می کند، در ۲۸ ژانویه قول داد که بهبود مصرف را بعنوان یک محرک اصلی اقتصاد ترویج کند.
مقامات صندوق بین المللی پول بر نیاز سیاست گذاران چینی برای اعمال تغییرات ساختاری گسترده در اقتصاد مانند اطمینان از شرایط بازی برابر بین شرکتهای خصوصی و شرکتهای دولتی تاکید نمودند چونکه بدون اصلاحات، این صندوق تخمین می زند که رشد اقتصادی کمتر از رقم اعلام شده و چهار درصد طی پنج سال آینده باشد.
هلبلینگ در مورد وضعیت اقتصاد جهانی اظهار داشت: تأثیر جهانی بازگشایی چین بر تورم باید محدود شود.
وی ادامه داد: باآنکه تنگناهای زنجیره تأمین در ارتباط با چین امکان دارد تا سال ۲۰۲۳ ادامه داشته باشد و بر قیمت های جهانی کالا تأثیر بگذارد اما در حالت تعادل، بازگشت مجدد چین یک مثبت خالص خواهد بود.
مقامات صندوق بین المللی پول پیشبینی می کنند که در سال ۲۰۲۳ سفرهای خارجی و گردشگری چین همینطور مصرف داخلی، بخصوص در کترینگ و سایر صنایع که هنوز بسیار کمتر از ظرفیت کار می کنند افزایش یابد.
منبع:

1401/11/17
13:17:01
0.0 / 5
321
تگهای خبر: آنلاین , ارز , اقتصاد , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است