افزایش پنج برابری سقف مبادلات مالی با چکنو

افزایش پنج برابری سقف مبادلات مالی با چکنو سیب پال: ​مدیر امور حوزه مدیریت و ارتباطات بانک صادرات ایران از افزایش سقف مبادلات مالی توسط «چکنو» تا پنج میلیاردریال (۵۰۰ میلیون تومان) در آینده نزدیک آگاهی داد.به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، منصور شیخ الاسلامی در نشست خبری معرفی «چکنو» در هشتمین نمایشگاه تراکنش ایران با بیان این خبر به تشریح قابلیت های چک امن دیجیتال بانک صادرات ایران پرداخت و اضافه کرد: بانک افزایش میزان تبادلات مالی در چکنو به سقف پنج میلیاردریال (۵۰۰ میلیون تومان) را در دستور کار دارد و مشتریان می توانند از چکنو برای تبادلات مالی خود تا سقف پنج میلیاد ریال بهره گیرند.
وی همین طور در این جلسه خبری که با حضور سید جعفر صدری مدیر امور فناوری اطلاعات و امیر حسین آقامحمدی رییس اداره کل خدمات نوین بانک صادرات ایران و اصحاب رسانه برگزار شد، با بیان این خبر اضافه کرد: مراحل ایجاد زیرساخت های فنی و هماهنگی های لازم با بانک مرکزی برای ارائه خدمت چک امن دیجیتال بانک صادرات ایران برای مشتریان حقوقی این بانک با پیشرفت های قابل توجهی همراه بوده و این خدمت به زودی عملیاتی می شود.
شیخ الاسلامی در این جلسه با برشمردن مزایای چکنو، اشاره کرد: بانک صادرات ایران به عنوان نخستین بانک کشور موفق به راه اندازی و رونمایی از چک امن دیجیتال شده، که علاوه بر سرعت، ‎دقت، امنیت و قابلیت صدور، انتقال، واریز به حساب آنی و سایر مزیت های موجود از قابلیت نقدشوندگی بیشتری نسبت به چک های کاغذی برخوردارست.
مدیر امور حوزه مدیریت و ارتباطات بانک صادرات ایران با یادآوری این که تمامی مقررات چک کاغذی در مورد چک امن دیجیتال نیز صادق است، اظهار داشت: چکنو به عنوان یک چک الکترونیکی از نظر اعتباری همپای چک های کاغذی است و تمامی قوانین چک های کاغذی درباب آنها نیز صادق است.
وی با بیان این که تا حالا نزدیک به ۳۶۰۰ برگ چکنو توسط مشتریان حقیقی بانک صادرات ایران صادر شده، اشاره کرد: برای افزایش امنیت و تکمیل مراحل احراز هویت چکنو بین صادرکننده و گیرنده چک، امضای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد. همین طور سرقت، مفقودی و مخدوش بودن اعداد و حروف در چک کاغذی، همچون دغدغه هایی است که با تولد چک امن دیجیتال این نگرانی ها برطرف خواهد شد.
شیخ الاسلامی استعلام و اعتبارسنجی دقیق برای صادرکنندگان چکنو را همچون مزیت هایی عنوان نمود که عامل مهمی برای جلوگیری از برگشت چک و مشکلات مالی است.
شیخ الاسلامی در توضیح برنامه های بانک صادرات ایران در راه تحول دیجیتال اظهار داشت: سیاست های بانک صادرات ایران در پیگیری برنامه تحول دیجیتال در قالب ۳۷ پروژه و برنامه دنبال می شود که با اهمیت ترین آنها رسیدن به اهداف سوپر مارکت مالی است. در این جهت زنجیره تامین مالی SCF و توجه تمام عیار به درخواست های مشتری، و بهبود ساختار سازمانی برای توسعه بانکداری شرکتی است. در این برنامه ها برای هر شرکت یک مدیرحساب ویژه تعریف خواهد شد و تمامی نیازهای مشتریان برمبنای نوع فعالیت و اختصاصی سازی خدمات در قالب بانکداری دیجیتال با جدیت پیگیری خواهد شد.
مدیر امور حوزه مدیریت و ارتباطات بانک صادرات ایران همین طور مراقبت ویژه از خدمات و محصولات ویژه به شرکتها و توسعه ارائه خدمات مستقیم به شرکتها و مشتریان را نیز یاد شده قرار داد.
در این جلسه همین طور مدیر امور فناوری اطلاعات بانک صادرات ایران با اشاره به سیر تحولات دیجیتال در نظام بانکی، اضافه کرد: یکی از کارکردهای اصلی چک در زمینه تبادلات مالی خریدهای مدت دار است و چکنو این خدمت را بصورت غیرحضوری ارائه می کند.
سید جعفر صدری با تأکید بر این که سایر بانکها نیز به زودی به این کنسرسیوم خواهند پیوست، انجام ۹۷ درصدی تراکنش های بانکی بصورت غیر حضوری را یاد شده قرار داد و اضافه کرد: تحول دیجیتال بدنبال بهبود تجربه مشتری است و خدمات چکنو همچون مواردی است که ارتباط بهتر و بهینه با مشتری را در توسعه خدمات بانکداری دیجیتال دنبال می کند.
رییس اداره کل خدمت نوین بانک صادرات ایران نیز در این جلسه با تشریح فرآیندهای صدور چکنو با امضای دیجیتال، اظهار داشت: چکنو علاوه بر این که سرعت مبادلات را بیشتر می کند، در زمان انتقال وجه نیز با اتصال به سامانه پیچک بانک مرکزی نقل و انتقال آن به سهولت به انجام می رسد. امکان واریز به حساب ذی نفع یا انتقال آن به شخص غیر نیز به آسانی وجود دارد و در نهایت در سامانه ساتنا بانک مرکزی تسویه خواهد شد.


منبع:

1401/10/30
15:46:19
0.0 / 5
218
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است