بیت كوین باید غیرقانونی شود؟

بیت كوین باید غیرقانونی شود؟ برندگان نوبل و سرمایه گذاران تجاری این هفته برای انتقاد از بیت كوین، ارز دیجیتالی به صف شده اند.به گزارش سیب پال به نقل از خبر آنلاین به نقل از اتاق تهران، جسورترین ارزیابی درباره بیت كوین را جوزف استیگلیز، برنده نوبل اقتصاد انجام داد. زمانی كه گفت بیت كوین باید «غیرقانونی شود. »
او به بلومبرگ اظهار داشت: بیت كوین برای این موفق است كه پتانسیل دور زدن دارد. بیت كوین هیچ عمل اجتماعی مفیدی انجام نمی دهد.
رابرت شیلر كه به علت مطالعاتش در حباب های اقتصادی برنده نوبل شده بود هم می گوید: این پول بعضی از سرمایه گذاران را جذب می كند، چون كه آنها ضد دولت و ضد مقررات هستند.
شیلر در یك كنفرانس در لیتوانی اظهار داشت: اگر این درست بود، یك داستان فوق العاده می شد. هم اكنون حتی غول های وال استریت هم درگیر آن شده اند.
لوید بلانكفین، مدیرعامل گلدمن ساكس به بلومبرگ اظهار داشت: این پول بعنوان وسیله نقلیه ای برای تقلب عمل می كند. كارل اكاهن، سرمایه گذار میلیاردر هم به سی ان بسی گفته است كه «به نظر می رسد حباب است».
جیمز دیمون، رییس JPMorgan می گوید، این پول مجازی قبلا جذاب بود، اما حالا تقلب است و در نهایت منفجر خواهد شد. وارن بافت هم از درباره «حباب واقعی» اخطار داده است.
انتقادات سبب شد تا این هفته بیت كوین كمی افزایش یابد. ارز مجازی روز چهارشنبه برای نخستین بار به 11 هزار دلار رسید. بدین سان از ابتدای سال حدود هزار درصد رشد كرد. البته بعد از آن با نوسانات شدید بیش از دو هزار دلار فروریخت.
در نهایت بیت كوین روز جمعه 7700 دلار معامله شد. برخی از كارشناسان معتقدند سود هفته اخیر بخشی از انتظارات سرمایه گذاران بزرگ-مانند صندوق های تامینی و مدیران دارایی ها- برای سرمایه گذاری در بیت كوین بوده است.
CME Group، دارنده بورس كالای شیكاگو روز جمعه اعلام نمود: در اواسط ماه دسامبر، بیت كوین آتی را لیست می كند. در عین حال Nasdaq هم برنامه دارد تا بیت كوین آتی را از سال آینده راه اندازی كند. معاملات آتی به تجار اجازه می دهد كه درباره قیمت آینده دارایی هایی مانند ارزها و فلزها شرط بندی كنند.
بلانكفین می گوید: اگر نوسانات از بین برود، این پول پتانسیل های زیادی خواهد داشت.
به نظر می رسد شور و هیجان بیت كوین بیشتر در دره سیلیكون وجود دارد، جایی كه پتیر تیل و مارك اندرسون، طراحان تكنولوژی همچون پشتیبانان آن هستند.

35224
 

1396/09/12
23:56:20
5.0 / 5
4105
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است