ساماندهی کارتخوان ها به ایستگاه آخر رسید؟

ساماندهی کارتخوان ها به ایستگاه آخر رسید؟ به گزارش سیب پال ساماندهی کارتخوان ها از سال قبل آغاز و در آن زمان بیشتر از هفت میلیون و ۲۰۰ هزار کارتخوان به پرونده مالیاتی متصل شد اما وضعیت حدود ۲۸۰ هزار از این دستگاه ها بلاتکلیف است که طبق اعلام بانک مرکزی طی هفته جاری تکلیف آنها مشخص خواهد شد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، از سال قبل در جهت اجرای ماده ۱۱ قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان، بانک مرکزی با همکاری سازمان مالیاتی نسبت به ساماندهی دستگاههای کارتخوان بانکی یا درگاه های پرداخت الکترونیکی اقدام نمود.
در این حوزه، کلیه اشخاص دارای ابزار پرداخت های بانکی باید با ورود به درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی به نشانی my.tax.gov.ir، لیست تمامی دستگاههای کارتخوان بانکی و یا درگاه های پرداخت الکترونیکی خویش را مشاهده و نسبت به اتصال آنها به پرونده های مالیاتی قبلی و یا تشکیل پرونده مالیاتی جدید اقدام می کردند که در سال قبل، بالغ بر ۷.۲ میلیون کارتخوان به پرونده مالیاتی متصل و حدود ۳ میلیون کارتخوان هم غیرفعال شد.
اما در این بین معادل یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه کارتخوان نه به پروند مالیاتی متصل و نه غیرفعال شدند که برپایه اعلام رئیس کل سازمان امور مالیاتی، بانک مرکزی وعده داده تا در ماه جاری تکلیف این کارتخوان ها را مشخص نماید.
در این راستا، مهران محرمیان - معاون تکنولوژی های جدید بانک مرکزی درباره آخرین وضعیت ساماندهی کارتخوان ها اعلام نمود: هم اکنون با اقداماتی که بین بانک مرکزی، شبکه پرداخت و سازمان امور مالیاتی اتفاق افتاده بیشتر از ۹۰.۵ درصد از کارتخوان ها و ابزارهای پرداخت در کشور پرونده مالیاتی دارند و تعداد کمی حدود ۲۸۰ هزار تا دستگاه کارتخوان باقی مانده که در خلال این هفته به این شبکه متصل خواهند شد.

وی افزود: اگر پرونده مالیاتی شبکه های پرداخت، تا زمان داده شده تشکیل نشود، مطابق رویه ای که ظرف چند ماه گذشته پیگیری شده، قطع خواهد شد.
بنابراین، در شرایطی که مقرر است تا آخر هفته جاری کارتخوان هایی که تکلیف آنها مشخص نشده، غیرفعال و یا به پرونده مالیاتی متصل شوند، برپایه آخرین آمار شاپرک، تا آخر تیر ماه سالجاری معادل ۸ میلیون و ۲۵۹ هزار و ۳۴۸ دستگاه کارتخوان در کشور فعال می باشند.1401/05/18
23:12:29
0.0 / 5
186
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است