نخستین دهکده بیتکوین در این کشور افتتاح شد

نخستین دهکده بیتکوین در این کشور افتتاح شد به گزارش سیب پال ایسنا نوشت: دهکده بیتکوین (Bitcoin Valley) در هندوراس افتتاح شد و 60 کسب وکار این دهکده، پذیرای پرداخت وجه با ارز دیجیتال بیتکوین هستند.


نخستین دهکده بیتکوین در هندوراس، سانتا لوسیا به راه افتاده است و کسب وکارها برای رونق گردشگری در این منطقه، بیتکوین را به عنوان وجه پرداختی می پذیرند.
یکی از صاحبان کسب وکار محلی اظهار داشت: در سانتا لوسیا، همه ما مقرر است در این پروژه شرکت کنیم؛ پذیرش بیتکوین، ورود ما را به بازار دیگری باز می کند و مشتریان بیشتری به دست خواهیم آورد.
این ابتکار بطور مشترک توسط بلاک چین هندوراس، صرافی ارزهای دیجیتال گواتمالا کوینکاکس، دانشگاه فناوری هندوراس، آکادمی مرکزی و شهرداری سانتا لوسیا توسعه داده شده است.
کارلوس لئوناردو پاگوادا ولاسکز، بنیانگذار بلاک چین هندوراس و نماینده انجمن کاربران ارزهای دیجیتال آمریکای مرکزی (Acucrip)، چند روز پیش از راه اندازی رسمی دهکده بیتکوین اظهار نمود: حدود ۶۰ کسب وکار با پروژه دهکده بیتکوین فعالیت خودرا شروع خواهند کرد.
وی اشاره کرد که صاحبان این مشاغل توسط آکادمی غیر مرکزی در مورد استفاده از بیتکوین و فناوری آن آموزش دیده اند.
صرافی کوینکاکس تجهیزات و خدمات مورد نیاز در پرداخت های کریپتو را ارائه می کند همین طور شرکت بلاک چین هندوراس روش استفاده از کیف های پول ارز دیجیتال را به کاربران آموزش می دهد.
مشتریان در دهکده بیتکوین می توانند برای پرداخت وجه کالاهای مورد نیاز خود از بیتکوین استفاده کردند اما این بیتکوین ها به صرافی کوینکاکس و نه مستقیما به شخص مقابل انتقال می یابد سپس این صرافی بلافاصله ارزش معادل بیتکوین را در واحد پول هندوراس (لمپیرا) برای صاحب کسب وکار ارسال می کند و علت آن این است که صاحبان کسب وکار از نوسان های قیمتی گرفتار ضرر نشوند.
روبن کارباخال ولاسکوئز، استاد دانشگاه فناوری در این مورد اظهار داشت: «جامعه سانتا لوسیا جهت استفاده و مدیریت ارزهای رمزنگاری شده، پیاده سازی آنها در کسب وکارهای مختلف در منطقه و ایجاد رمزنگاری گردشگری آموزش خواهد دید.»
مجموع ارزش بازار جهانی رمزارزها هم اکنون ۱.۰۵ تریلیون دلار برآورد می شود که این رقم نسبت به روز قبل ۳.۵۴ درصد کمتر شده است. هم اکنون ۴۱.۵۶ درصد کل بازار رمزارزها در اختیاربیت کوین بوده که در یک روز ۰.۵۲ درصد افزایش داشته است.
حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۷۴.۰۹ میلیارد دلار است که ۳.۲۵ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز هم اکنون ۷.۴۱ میلیارد دلار است که ۱۰.۰۰ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه های پایدار حالا ۶۹.۵۹ میلیارد دلار است که ۹۳.۹۲ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.


بیشتر بخوانید: خرید و فروش بیتکوین از صرافی اوکی اکسچنج
در بازار رمزارزها چه خبر است؟ / ایلان ماسک چه بلایی سر بیتکوین آورد؟
۲۱۲۲۰


منبع:

1401/05/14
14:22:50
0.0 / 5
202
تگهای خبر: ارز , بازار , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است