بورسی ها بخوانند

بورسی ها بخوانند به گزارش سیب پال رئیس سازمان بورس اظهار داشت: با افزایش دامنه نوسان در بازار سرمایه، تا آخر سال جاری، صف خرید و فروش نخواهیم داشت.


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از کالا خبر؛ مجید عشقی امروز یکشنبه در یک برنامه اینترنتی و در تشریح دامنه نوسان و سایر مشکلات بازار سرمایه، خاطرنشان کرد: برپایه گزارش های اولیه، تغییر یک درصدی دامنه نوسان در بازار سرمایه نتیجه مثبت داشته و افزایش دامنه نوسان مورد اجماع همه است.
رئیس سازمان بورس با اشاره به اینکه تلاش می نماییم تا اعتماد به بازار سرمایه را برگردانیم، عنوان کرد: یکی از رسالت های سازمان بورس ایجاد اعتماد در بین سهامداران است که با اصلاح زیرساخت ها و فرایند مجوزها، برای بازگشت این اعتماد تلاش می نماییم.
وی خاطرنشان کرد: از اهداف اصلی سازمان بورس تضمین سودآوری بلندمدت شرکت ها است، تصمیماتی که درمورد صنایع و شرکتهای بورسی گرفته می شود باید منطقی باشد تا اعتماد مردم جلب شود.
عشقی در ادامه بازار سرمایه را موتور محرک اقتصاد کشور دانست و اظهار داشت: اگر از فرصت بازار سرمایه برای تولید استفاده نماییم، باعث اشتغالزایی خواهد شد.
رئیس سازمان بورس همینطور اظهار داشت: تاثیر پذیری صنایع از تصمیمات و اتفاقات غیرقابل پیشبینی یکی از دغدغه های اصلی سازمان بورس بوده و برای گوشزد تبعات و اثرات تصمیمات دولت و مجلس بر عملکرد صنایع و شرکت ها، میز صنعت به راه افتاده است، تا چالش های تصمیم گیری های به مراجع تصمیم گیری منتقل شود.
وی با اشاره به اینکه سازمان بورس، شفاف سازی و انتشار اطلاعات برای بازگشت اعتماد به بازار را در دستور کار دارد، اضافه کرد: سازمان بورس در بحث خوراک گاز، تمام شرکت ها را به شفاف سازی در مورد این که سال قبل چه میزان سوخت مصرف کردند، ملزم کرده است.
عشقی درباره استراتژی سازمان بورس برای دامنه نوسان هم اظهار داشت: باز شدن دامنه نوسان در دراز مدت مورد اجماع تمام فعالان بازار است؛ حذف دامنه نوسان در بازار سرمایه به صورت تدریجی و با ارزیابی مرحله به مرحله انجام می شود.
رئیس سازمان بورس عنوان کرد: افزایش یک درصدی دامنه نوسان قدم مهمی جهت حذف دامنه نوسان بوده که اثر مثبتی هم روی بازار سرمایه دارد و صف های خرید و فروش کاسته شده است.
وی تصریح کرد: دامنه نوسان در تابستان یک پله دیگر باز می شود و تا آخر سال با رفع این محدودیت و بازتر شدن دامنه نوسان، صف خرید و فروش نخواهیم داشت. 223227


منبع:

1401/04/02
11:08:08
0.0 / 5
162
تگهای خبر: آنلاین , ارز , اقتصاد , اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است