دبیر شورای عالی مناطق آزاد كشور:

مناطق آزاد محلی برای نجات اقتصاد کشور هستند

مناطق آزاد محلی برای نجات اقتصاد کشور هستند به گزارش سیب پال آذربایجان شرقی مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور اظهار داشت: با توجه به این که مناطق آزاد محل سرمایه گذاری، تولید، اشتغالزایی و صادرات است می تواند محلی برای نجات اقتصاد کشور باشد.


سعید محمد، در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل جدید منطقه آزاد ارس، با تاکید بر این که مناطق آزاد می تواند محلی برای نجات اقتصاد باشد اظهار داشت: مناطق آزاد محدودیت های زیادی دارد و تقریباً تمام مشوقات و معافیت هایی که مناطق آزاد از آن برخوردار بوده اند مورد حمله قرار گرفت و ما باید یکدل و یک صدا برای رونق تولید، اشتغال، سرمایه گذاری و صادرات در منطقه تلاش نماییم.
وی با اعلان اینکه روند انتصابات در مناطق آزاد پیچیده است و افراد زیادی باید درباب آن نظر دهند، اظهار نمود: مجید کیانی فرزند آذربایجان است و چهره ای مردمی است. با سال ها فعالیت در پروژه های ملی و برون مرزی در کشورهای منطقه تجربیات گران قدری کسب کرده و اطلاعات کافی در زمینه صادرات، ارز و مسایل بانکی دارد.
وی اضافه کرد: کیانی با تحریم ها دست وپنجه نرم کرده و مجموعه های چند هزار نفری را اداره و از آن خروجی گرفته است. مدیری اجرائیست و در هیات علمی دانشگاه نیز حضور موثر دارد. همه باید یکدل و منسجم به کیانی کمک کنند.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی با تمجید از شتاب و توسعه ارس و زحمات نریمان در سالهای قبل، اشاره کرد: همه ی ما در یک کشتی هستیم و هدف مشترک مان توسعه در مناطق آزاد است. نباید نسبت به یکدیگر انرژی هایمان را مستهلک نماییم.
وی اشاره کرد: منطقه آزاد ارس یکی از مهم ترین مناطق آزاد است و همه ما شامل بنده، نمایندگان مجلس، امام جمعه، فرمانداران و سرمایه گذاران هدف مشترکی داریم وتوسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی منطقه آزاد تنها هدف ماست.

محمد افزود: مناطق آزاد دشمن زیاد دارد، نباید اجازه دهیم مخالفان مناطق آزاد نظرشان را تحمیل کنند.
وی اضافه کرد: افرادی که فلسفه وجودی مناطق آزاد را نمی دانند و حتی یک برگ کاغذ مطالعه نکرده اند، پشت تریبون رفته و مناطق آزاد را به قاچاق، واردات و ایجاد مشکلات ارزی متهم می کنند.
وی افزود: رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز طی امضا تفاهم نامه اعلام نمودند که مناطق آزاد محل قاچاق نیست و ما کمترین دغدغه را در زمینه قاچاق ازین منطقه داریم.
به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد ارس، مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشوردر اختتام اظهار داشت: منطقه آزاد وارداتش در سال قبل مبلغی حدود ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار بود که عمده آن مربوط به مواد مورد نیاز برای تولیدکنندگان داخلی بوده است.
در این مراسم مجید کیانی بعنوان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس معرفی و از خدمات محسن نریمان تقدیر به عمل آمد.
منبع:

1401/03/12
10:45:40
0.0 / 5
185
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است