افزایش ساعت کاری ساتنا از امروز

افزایش ساعت کاری ساتنا از امروز به گزارش سیب پال برپایه اعلام بانک مرکزی از امروز ارسال دستور پرداخت های ساتنا برای مشتریان تا ساعت ۱۴: ۳۰ امکانپذیر است.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، برپایه اعلام بانک مرکزی با عنایت به تغییر ساعات کاری بانکها پس از ایام ماه رمضان و همینطور افزایش زمان آخر تعیین وضعیت چک های رمزدار در سامانه چکاوک، از اول خردادماه سالجاری ساعات خاتمه پذیرش و پردازش دستور پرداخت در سامانه ساتنا برای دستورپرداخت های بین مشتری ۱۴: ۳۰ و برای دستور پرداخت های بین بانکی ساعت ۱۵: ۰۰ تعیین شده است.
پیش از این ساعت خاتمه پذیرش دستور پرداخت در ساتنا برای مشتریان ساعت ۱۴: ۰۰ بوده است. البته، درباره سامانه پایا، ساعات شروع پردازش چرخه ها بدون تغییر و همانند گذشته خواهد بود.
در این بین، لازم به ذکر است که کف مبلغ پرداخت ساتنا معادل ۵۰ میلیون تومان و سقف مبلغ پایا معادل ۱۰۰ میلیون تومان به ازای هر دستور پرداخت تعیین شده است.
طبق این گزارش، پایا یک سیستم تبادل اطلاعات بانکی است که به بانکها اجازه می دهد تمامی تبادلات بین بانکی مشتریان خویش را به صورت الکترونیکی انجام دهند. کاربرد اصلی این سامانه، مکانیزه کردن پرداخت های خرد بین بانکی با تعداد انبوه برای مشتریان است که بعد از تکمیل مراحل پیاده سازی، عرضه خدمات از راه اینترنت را هم میسر می سازد و به کمک این سامانه، بانکهای عضو آن می توانند بنا به درخواست مشتری، دستور واریز و یا برداشت وجوه در حساب های سایر بانکها صادر کند.
بانک مرکزی با پیاده سازی این سامانه، امکان حواله الکترونیکی پول از حسابی در یک بانک به حسابی در بانک دیگر (بین بانکی) را فراهم نموده است و مشتریان بانکها با استفاده از پایا می توانند پول را از حساب خود به حسابی در بانک دیگر به صورت الکترونیکی حواله کنند.
همچنین، ساتنا سامانه ای الکترونیکی است که پردازش و تسویه تراکنش های بین بانکی و دستور پرداخت های فوری را به صورت انفرادی و آنی انجام می دهد. در این سامانه مشتریانی که در بانک ملی دارای یکی از انواع حساب (جاری، پس انداز و کوتاه مدت) هستند، می توانند نسبت به انتقال وجوه (مبالغ بیشتر از ۵۰ میلیون تومان) به حساب خود یا سایر افراد در سایر بانکها اقدام نمایند.
سامانه ذکر شده به مشتریان یک بانک این امکان را می دهد تا با رفتن به شعب بانک خود و یا از راه سامانه اینترنتی بانک حواله هایی با مبالغ بیشتر از ۵۰ میلیون تومان را به هر حسابی در هر بانکی انتقال دهند که مزایای به کارگیری ساتنا را میتوان امنیت، سرعت و سادگی انجام عملیات آن نام برد.
منبع:

1401/03/01
11:53:38
0.0 / 5
194
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است