وزیر اقتصاد خبر داد

ارائه پیش نویس لایحه اصلاح قانون اصل 44 به مجلس

ارائه پیش نویس لایحه اصلاح قانون اصل 44 به مجلس سیب پال: وزیر امور اقتصادی و دارایی از ارائه پیش نویس لایحه اصلاح قانون اصل 44 به کمیسیون اقتصادی آگاهی داد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، سید احسان خاندوزی در اولین رویداد بین المللی خصوصی سازی در اقتصاد ایران، با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی اصل ۴۴ و تصویب قانون این سیاست ها اظهار نمود: طبق این سیاست ها قرار شد مالکیت مردم گسترش پیدا کند و بار مالی دولت و مدیریت غیر بهره بر شرکت های دولتی اصلاح گردد.
وی با اشاره به اینکه برای بازخوانی مسیر گذشته تلاش نموده ایم اظهار نمود: در این رویداد همه شرکت های واگذار شده مورد بازخوانی قرار می گیرند و مسیر اقتصاد ایران با عبرت آموزی از گذشته تغییر می کند. چونکه ادامه راه های گذشته ما را به نقطه ای می رساند که در آن قرار داریم و برای نقطه جدید باید مسیر جدیدی را طی کرد.
وزیر امور اقتصاد و دارایی با تاکید بر اینکه نسبت به واگذاری هایی که از جانب دولت انجام شده اعتماد اندکی وجود دارد اظهار داشت: این اعتماد باید احیا شود و در سیاست های پیشین و پسین تجدید نظر صورت بگیرد. البته اتفاق های مثبتی هم در این سال ها افتاده است. همچون اینکه توانستیم پایه مالکیت عمومی کشور را گسترش دهیم و بخش زیادی از مردم بعنوان سهامدار عدالت وارد بازار سرمایه شوند.
خاندوزی با اشاره به اینکه دولت ها در توانمندسازی بخش خصوصی و واگذاری بدون فساد کارنامه قابل دفاعی نداشته اند اظهار نمود: از نظر وزارت اقتصادی ادامه تکالیفی که در قانون بودجه در خصوص اعطای سهام دولت به صندوق بازنشستگی وجود دارد مشکلات سازمان تامین اجتماعی را حل نمی نماید. البته ما حکم قانون بودجه را اجرا می نماییم اما باید تجدیدنظر صورت بگیرد.
وی افزود: طبق مصوبه نخستین جلسه هیات واگذاری از مجموع سهام قابل واگذاری دولت ۱۸۷ شرکت با میزان سهام های مختلف و ۳۰۰ عنوان دارایی متنوع باید در دستور کار قرار بگیرد.
وی از ارائه پیش نویس لایحه اصلاح قانون اصل ۴۴ به کمیسیون اقتصادی مجلس آگاهی داد و اظهار داشت: امیدواریم لایحه توسط دولت بصورت نهایی تقدیم مجلس شود. وی افزود: همین طور برای راندمان بالاتر شرکتها چه در بخش دولتی و چه در بخش عمومی صورت های مالی را در سامانه کداست قرار خواهیم داد.
منبع:

1401/02/31
13:49:34
0.0 / 5
209
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , سهام , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است