کاهش نرخ تورم مانع افزایش نرخ بهره خواهد شد؟

کاهش نرخ تورم مانع افزایش نرخ بهره خواهد شد؟ آمار تورم ایالات متحده حاکی از کاهش اندک تورم در ماه آوریل بود اما افزایش ماهانه قیمت ها فراتر از انتظارات بود و به صورت کلی، قیمت ها در طول ۱۲ ماه گذشته ۸.۳ درصد افزایش پیدا کرده است.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا و به نقل از استاک، بعد از کاهش نرخ تورم در ماه آوریل، سهام ایالات متحده به صورت مختلط باز شد و تلاش کرد افزایشی ایجاد نماید اما نزدیک به بالاترین حد در ۴۰ سال قبل باقی ماند.
شاخص قیمت مصرف کننده در ماه آوریل نسبت به سال قبل ۸.۳ درصد افزوده شد اما نسبت به ماه مارس کاسته شده و همچنان بالاتر از برآوردهاست.
قیمت ها از مارس تا آوریل ۰.۳ درصد افزایش یافتند که کندترین افزایش از آگوست گذشته به حساب می آید، اما همچنان بالاتر از ۰.۲ درصدی است که تحلیل گران انتظار داشتند.
اعلام این رقم سبب گمانه زنی های جدیدی در مورد نحوه عمل فدرال رزرو در جلسه ماه آینده برای تصمیم گیری در مورد افزایش نرخ بهره شد.
انتظار می رود فدرال رزرو در جلسه ماه آینده مانند نشست اخیر خود، نیم واحد دیگر نرخ ها را افزایش دهد و تورم بالا امکان دارد سبب افزایش حتی بیشتر از ۷۵ واحد پایه شود.
منبع:

1401/02/22
11:44:26
0.0 / 5
164
تگهای خبر: سهام , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است