رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس:

عدول بانك ها از قانون سود سپرده های بانك مركزی

عدول بانك ها از قانون سود سپرده های بانك مركزی به گزارش سیب پال رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سپرده با سود 15 درصد هنوز بطور كامل عملیاتی نشده و بیشتر بانكها از قانون بانك مركزی عدول كرده اند.


به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، محمدرضا پورابراهیمی عصر پنجشنبه در نشست مشترك هیات رئیسه اتاق بازرگانی استان كرمان با مجمع نمایندگان استان كرمان با اشاره به اینكه تسهیلات دولت با مصوبه بانك مركزی نرخ سپرده های بانكی با متوسط سود 15 درصد است اضافه كرد: با نظارت بانك مركزی نمی توان كشور را هدایت كرد زیرا بانكی كه تجهیز منابع را پایین بیاورد بطور قطع نمی تواند تسهیلات كاهش نرخ سود را عملیاتی كند.
وی خاطرنشان كرد: عدم اعتبارات صندوق كارآفرینی امید یك مشكل كشوری است و تنها مربوط به استان كرمان نیست.
نماینده مردم كرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برای قانون مالیات بر ارزش افزوده نشستی با هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران داشته ایم و در توافق با دولت، قانون فعلی را با لایحه پیشنهادی دولت تطبیق دادیم و 17 ماده آن را اصلاح و بیش از 30 محور اشكالات اصلی را احصاء كردیم و ظرف یكماه آینده قانون اصلاح شده به مجلس آورده می گردد.
وی اضافه كرد: مجلس شورای اسلامی بدون نظر اتاق اصناف و اتاق بازرگانی قانونی را مصوب نخواهد كرد.
پورابراهیمی با اشاره به منابع بودجه و مالیات عنوان كرد: برای بودجه سال 97 در جهت افزایش سقف درآمد مالیاتی كشور مبنا متوسط رشد كشور است كه در قانون سال 96 اصلاحاتی انجام شد و در سال 97 هم مجددا مطرح شده است.
وی به قانون مالیات افزایش سرمایه در بودجه 97 اشاره كرد و اظهار داشت: امسال منابع مربوط به هدفمندی یارانه ها را با مبحث حمایت از تولید، ساماندهی و هدفمندی واقعی یارانه ها را عملیاتی می كنیم.
رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: بخش اقتصادی مجلس شورای اسلامی طرحی از گردشگری در حال بررسی است و بزودی در صحن علنی مجلس مطرح می گردد و رویكرد جدیدی در جذب توریست خواهد بود.
وی اظهار نمود: پیش بینی می گردد تغییر نرخ ارز در بودجه اتفاق خواهد افتاد و بازار از دولت تبعیت می كند بنابراین با عنایت به شرایط اخیر نیازمند حمایت بانك مركزی هستیم.
پورابراهیمی اظهار داشت: افزایش نرخ ارز و تورم اجتناب ناپذیر است و دولت دستاورد خویش را در كاهش تورم اقتصادی می داند بنابراین همواره دولت مراقبت می كند كه تورم افزایش نداشته باشد.
وی اضافه كرد: تشكیل صندوق تامین مالی و فاینانس اگر در ایران اجرایی شود به بخش خصوصی كمك زیادی می گردد زیرا نمی توان ضرورت بخش خصوصی را در لایحه بودجه رعایت كرد و باید در جاهای دیگر اعمال شود.
در این نشست همینطور بر رفع موانع تولید و بهبود فضای كسب و كار تاكید شد و مجمع نمایندگان استان كرمان و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی این استان هم برای بهبود شرایط اقتصادی این استان قول همكاری دادند.


 

1396/09/10
01:26:33
5.0 / 5
4090
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است