بخشنامه بودجه ۱۴۰۱ ابلاغ گردید

بخشنامه بودجه ۱۴۰۱ ابلاغ گردید به گزارش سیب پال رئیس جمهور بخشنامه بودجه ۱۴۰۱ را به دستگاههای اجرایی ابلاغ نمود.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، این بخشنامه بودجه ای است که توسط رئیسی بعنوان رئیس دولت سیزدهم به دستگاههای اجرایی ابلاغ گردیده تا طبق قواعد و چارچوب تعیین شده پیشبینی بودجه سال آینده خویش را به سازمان برنامه و بودجه جهت تدوین لایحه بودجه، اعلام کنند.
بر اساس بخشنامه بودجه ۱۴۰۱، تمام دستگاه ها موظف شده اند با محوریت سازمان برنامه و بودجه کشور با اهتمام جدی و مساعی جمعی و با تدوین برنامه ای منظم و تلاشی فراگیر و منضبط، کشور را برای رشد اقتصادی هشت درصد و تحقق جهش اقتصادی در سال آینده مهیا کنند.
همچنین از نگاههای کلان بودجه سال ۱۴۰۱ در بخشنامه میتوان به رشد اقتصادی با تمرکز برای ارتقای بهره وری، ثبات اقتصادی، عدالت محوری، تغییر ساختار بودجه و تأمین مالی اقتصاد اشاره نمود.
این در حالی است که با عنایت به نقدهایی که تابحال از جانب دولت نسبت به وضعیت بودجه سالجاری وجود داشته و چالش هایی که با آن مواجه می باشد و همینطور وعده هایی که برای تغییر در ساختار بودجه و نحوه بودجه ریزی داده شده، انتظار می رود جریان تدوین بودجه ۱۴۰۱ متفاوت از گذشته باشد.
اخیرا میرکاظمی - رئیس سازمان برنامه و بودجه- ضمن اشاره به این که کارشناسان و تصمیم گیران در تهیه و تدوین بودجه ۱۴۰۱ باید نگاه کلان داشته باشند و تصمیمات اتخاذ شده آثار مثبت برای کل مردم ایران داشته باشد و تنها به نفع قشر خاص نباشد گفته بود که سناریوی جبران کسری بودجه و هزینه های جاری با خلق پول نادرست است و سناریویهای گذشته روش کار ما نیست چون که آثار و تبعات مخرب آن در کشور مشهود است و چنین سناریویی ایجاد فاصله طبقاتی و هدایت بخش بزرگی از جامعه به زیر خط فقر بوده است و اجحاف در حق بخش بزرگی از جامعه شده است که باید تغییرکند.
وی البته بر اصلاح وضع موجود تاکید داشته و اعلام نموده که باید چرخه منفی و معیوب در بودجه ریزی متوقف و دولت هزینه ها را مدیریت کند، در عین حال استقراض از بانک مرکزی و انتشار اوراق قرضه و خلق پول چاره نیست و اینطور نیست که بودجه ۱۴۰۱ با کسری تهیه و تدوین شود در حالیکه در گذشته بدون در نظر گرفتن منابع موثق هزینه های زیادی بر جامعه تحمیل و سبب افزایش تورم شده است.
جزئیات بخشنامه بودجه ۱۴۰۱ اینجا قابل مشاهده می باشد.
منبع:

1400/07/20
10:55:17
0.0 / 5
238
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است