یك كارشناس:

دولت برای افزایش حقوق ها باید سیاستی متوازن و عادلانه را دنبال کند

دولت برای افزایش حقوق ها باید سیاستی متوازن و عادلانه را دنبال کند یک کارشناس اقتصادی اظهار نمود: در شرایط امروز که شاهد وضعیت مناسب معیشتی در جامعه نیستیم، شکل گیری مطالبات برای افزایش حقوق ها طبیعی است.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، مرتضی شهرآیینی اظهار نمود: برای نحوه مواجهه صحیح با این مطالبه، باید اظهار داشت که با عنایت به این که هر خانواده یک منبع درآمدی و هزینه ای دارد، در دولت هم سبد درآمدی و هزینه ای وجود دارد که مهم ترین بخش سبد هزینه ای در دولت، پرداخت حقوق و دستمزد کارمندان دولت می باشد.
شهرآیینی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، با اشاره به اینکه حالا با کسری بودجه قابل توجهی مواجه هستیم، خاطرنشان کرد: پس این مطالبات در مورد افزایش حقوق ها، نباید سبب چاپ پول یا ایجاد تورم شود.
این کارشناس حوزه اقتصاد افزود: دولت در بحث افزایش حقوق ها باید یک سیاست متوازن و عادلانه را دنبال کند، نه این که رقمی بالا به حقوق یک قشر خاص اضافه کرده و به افزایش دستمزد دهک های پایین بی توجه باشد.
وی ضمن اشاره به این که دور چرخه دستمزد تورم در ونزوئلا به تورم بالا ختم شد، این مورد را یک تجربه اشتباه دانست و تصریح کرد: درصورتیکه بتوانیم متناسب با افزایش حجم پول در جامعه تولید را افزایش بدهیم کمبود نقدینگی جبران می شود، نکته دوم این است که دولت باید با منابع سالم افزایش حقوق ها را جبران کند، همچون دریافت مالیات از بعضی از مشاغل بخصوص مشاغل سودزا!
شهرآیینی تصریح کرد: افرادی که دارای چندین خانه هستند و آنرا به امید گران شدن نگه داشتند باید مالیات پرداخت کنند و این در همه دنیا رایج است، نمایندگان مجلس به جای کسب رضایت کوتاه مدت مردم باید به فکر حل مشکلات باشند و اقدامی مهم در مورد دریافت مالیات را رقم بزنند.1400/06/23
10:53:41
0.0 / 5
92
تگهای خبر: اقتصاد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است