کاهش 5 تا 8 میلیون تومانی قیمت خودرو در بازار

کاهش 5 تا 8 میلیون تومانی قیمت خودرو در بازار سیب پال: رییس اتحادیه فروشندگان خودرو، از کاهش 5 تا 8 میلیون تومانی قیمت خودرو با کاهش نرخ ارز آگاهی داد.به گزارش سیب پال به نقل از صداوسیما، سعید مؤتمنی با اشاره به این که پراید ۱۳۱ از ۱۴۲ میلیون تومان در هفته گذشته به ۱۳۶ میلیون تومان در هفته جاری کم شده اضافه کرد: سمند lx از ۲۴۵ میلیون تومان در هفته گذشته به ۲۳۷ میلیون تومان و پژو ۴۰۵ از ۲۳۵ میلیون تومان در هفته گذشته به ۲۲۴ میلیون تومان در هفته جاری کم شده است.
وی با اشاره به رکود بازار خودرو و به صفر رسیدن خرید و فروش در این بازار اظهار داشت: مهم ترین راه حل کاهش قیمت خودرو و ثبات در این بازار، ایجاد ثبات ریالی در کشور است.
رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو افزود: در ابتدای خردادماه که قیمت ارز ۲۳ هزار تومان بود سمند با قیمت ۱۸۶ میلیون تومان عرضه می شد که این رقم با افزایش نرخ ارز تا ۲۸ هزار تومان به ۲۴۵ میلیون تومان رسیده است و البته این در حالیست که بعد از عبور نرخ ارز از ۲۴ هزار تومان معاملات بازار خودرو به صفر رسید.
مؤتمنی با اشاره به این که تقاضا برای خودرو های کمتر از ۲۰۰ میلیون تومانی نیز وجود ندارد اظهار داشت: دلیل این که قیمت پراید از ۲۲ میلیون تومان در سال ۹۶ به بالای ۱۰۰ میلیون تومان رسیده، سیاست های وزارت صمت و اعلام فرمول قیمت گذاری ۵ درصد کمتر از قیمت بازار بود که قیمت این محصول را در طول سه ماه از ۲۲ میلیون تومان به ۴۰ میلیون تومان و اکنون به حدود ۱۵۰ میلیون تومان رسانده است.
وی شروع تحریم ها و قطع واردات خودرو را از دیگر دلیلهای افزایش قیمت دانست و اضافه کرد: انحصار موجود در بازار خودرو دلیل مهم دیگری برای افزایش قیمت خودرو است، برای اینکه خودرو سازان از سال ۹۶ تا حالا نتوانستند نیاز بازار را تامین کنند و این روند، سبب ایجاد فاصله قیمتی، واسطه گری و در نهایت افزایش قیمت خودرو شده است.
مؤتمنی با تاکید بر این که باید بازار خودرو رقابتی شود اظهار داشت: انحصاری شدن بازار خودرو سبب تبدیل خودرو از کالای مصرفی به کالای سرمایه ای شده این در حالیست که با آزاد سازی واردات خودرو دسته دوم می توان این انحصار را شکست و شاهد کاهش قیمت ها بود.
رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با اشاره به این که قیمت فعلی موجود خودرو ها در بازار کاذب بوده و ارزش واقعی آنها کمتر از قیمت فعلی است اضافه کرد: امروز پراید ۱۱۱ با قیمت ۱۴۸ میلیون تومان، ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۲۴۷ میلیون تومان، ۲۰۶ تیپ ۵ به قیمت ۲۹۷ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ با قیمت ۲۲۴ میلیون تومان، پژو پارس با قیمت ۲۶۷ میلیون تومان و کوئیک r به قیمت ۱۷۰ میلیون تومان معامله می شود.


منبع:

1400/06/18
10:05:28
0.0 / 5
216
تگهای خبر: ارز , بازار , خرید , عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است