بررسی 201 پرونده فرار مالیاتی در همدان

بررسی 201 پرونده فرار مالیاتی در همدان سیب پال: همدان مدیرکل امور مالیاتی استان همدان از بررسی 201 پرونده فرار مالیاتی در استان، آگاهی داد.


محمد دلشادی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: مبلغ مالیات سه ماهه اول امسال نسبت به سال قبل ۸۴ درصد افزایش داشته که از این مبلغ، ۹۵ درصد آن محقق شده است.
دلشادی اشاره کرد: بیشتر مبلغ درآمد در سه ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ مربوط به معوقات و فرار مالیاتی بود همین طور مالیات بر ارزش افزوده که توسط خریداران پرداخت می شود با ۳۳ درصد، شرکتها با ۲۱ درصد و حقوق بگیران با ۱۸ درصد، سهم بیشتری در پرداخت مالیات داشتند.
وی با اشاره به ثبت ۶۳ هزار اظهارنامه مالیاتی در سال گذشته، مطرح کرد: در سال ۹۹ به سبب مشکلات اقتصادی موجود در کشور ۵۱ هزار اظهارنامه که بیش از ۷۰ درصد کل اظهارنامه ها را شامل می شد، پذیرفتیم و پیگیری بیشتری انجام ندادیم.
مدیرکل امور مالیاتی استان همدان در ارتباط با پرونده های فرار مالیاتی در استان، اظهار داشت: برمبنای آخرین آمار ۲۰۱ پرونده فرار مالیاتی را در استان بررسی کردیم که مالیات مجموع این پرونده ها ۵۰ میلیارد تومان بوده و بالاترین فرار مالیاتی نیز شش میلیارد تومان است.
دلشادی با اعلان اینکه فقط پزشکان مکلف هستند که دستگاه های کارتخوان خودرا به ما معرفی کنند، افزود: ۹۰۰ دستگاه کارتخوان پزشکان استان شناسایی شده و مالیات مابقی اصناف نیز برمبنای تراکنش تمام حساب های بانکی آنها محاسبه می شود.
وی با اشاره به افزایش سهم مالیات همدان در بودجه ۱۴۰۰ اظهار نمود: در سال ۹۹ سهم مالیاتی کل کشور در بودجه ۱۸۰ هزار میلیارد تومان بود که از این مبلغ ۸۸۸ میلیارد تومان سهم استان همدان بود که ما توانستیم هزار و ۱۲۷ میلیارد تومان، وصول نماییم.
دلشادی افزود: در سال ۱۴۰۰ سهم مالیاتی کل کشور در بودجه ۲۷۳ هزار میلیارد تومان است که از این مبلغ، هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان، سهم استان همدان را شامل می شود.
او در آخر با اعلان اینکه بیش از ۶۰ درصد منابع اقتصادی همدان، معاف از مالیات است، اشاره کرد: صنایعی مانند کشاورزی و گردشگری که درآمد بالایی در استان دارند، از پرداخت مالیات، معاف هستند.
منبع:

1400/05/05
23:37:17
0.0 / 5
220
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است