مدیرعامل شهرك های صنعتی خراسان شمالی:

ایجاد 12 واحد جدید در شهركهای صنعتی خراسان شمالی

ایجاد 12 واحد جدید در شهركهای صنعتی خراسان شمالی به گزارش سیب پال ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی اظهار داشت: در بهار سال جاری 12 قرار داد جدید واگذاری زمین در شهرک های صنعتی با کارآفرینان منعقد شد.


سیاوش وحدت روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ارزش این قراردادهای جدید را افزون حدود ۵۰ میلیاردریال اعلام نمود و اظهارداشت: برای اجرای طرح های صنعتی سه هکتار زمین به کارآفرینان واگذار شد و با بهره برداری از این واحدها برای بیش از ۵۰ نفر ایجاد اشتغال خواهد شد.
وی افزود: با وجود افزایش ۳۰ تا ۵۰ درصدی قیمت زمین در شهرکهای صنعتی، همچنان اقبال سرمایه گذاران به استقرار در افزایش یافت به شکلی که اکنون در بعضی از شهرهای استان با کمبود زمین مواجه ایم.
انعقاد ۱۷۲ قرارداد در شهرک صنعتی
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان خراسان شمالی اظهار داشت: در سال قبل ۲۰۰ قرارداد واگذاری زمین با کارآفرینان منعقد شد که منعقد شد که نسبت به زمان مشابه پیش از آن (۹۸) حدود سه برابر افزایش داشت.
وحدت میزان سرمایه گذاری پیش بینی برای اجرای این واحدهای صنعتی را در داخل شهرکها و نواحی صنعتی حدود سه هزار میلیاردریال اعلام نمود و اضافه کرد: انعقاد این قراردادها حدود ۶۵ هکتار زمین به کارآفرینان واگذار شد.
این مسوول میزان اشتغال در این واحدها را بر طبق انعقاد قرارداد ساخت برای هر واحد صنعتی به طور متوسط بین 10 تا 15 نفر اعلام نمود.
وی با اهمیت ترین مشکل فعلی در شهرکهای صنعتی استان خراسان شمالی را کمبود زمین اعلام نمود و اظهارداشت: اکنون در شهرک بجنورد و شهرک کارگاهی این شهرستان زمین صنعتی برای واگذاری به پایان رسیده و اراضی فاز اول شهرک شماره ۳ بجنورد هم واگذار شده است.
بگفته وی به سبب اقبال سرمایه گذاران به استقرار واحد صنعتی در شهرکهای صنعتی، شرکت شهرکها در تمام شهرستان های استان خراسان شمالی با کمبود زمین مواجه می باشد که باید اراضی شهرکها توسعه یابد.
خراسان شمالی ۱۵ شهرک و ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی با ۲۸۷ واحد صنعتی فعال با سرمایه گذاری بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان دارد که افزون بر چهار هزار و ۵۰۰ کارگر در این واحدهای صنعتی اشتغال دارند.
تنها منطقه ویژه اقتصادی خراسان شمالی با گستره ۳۵۰ هکتار در بجنورد تعریف شده که اولین مرحله آن ۴۹ هکتار وسعت دارد و در دهه فجر سال ۹۷ به بهره برداری رسیده است.
بر طبق آمار رسمی میزان سرمایه گذاری صنعتی در شهرک های صنعتی خراسان شمالی درابتدای دولت یازدهم موسوم به دولت تدبیر و امید یکهزار و ۱۳۸ میلیاردریال بود که این رقم اکنون به سه هزار و ۱۹۷ میلیاردریال رسید و احتمال می رود تا اختتام در ماهها آینده با بهره برداری تعداد دیگری از پروژه های نیمه تمام صنعتی سقف سرمایه گذاری از این مقدار نیز فراتر رود.
طبق این آمار میزان سرمایه گذاری صنعتی در استان خراسان شمالی در دولت یازدهم و دوازدهم نسبت به دولت های گذشته تا 2.5 برابر افزایش یافت.

منبع:

1400/04/08
18:16:46
0.0 / 5
206
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است