طی ۲ ماه نخست سال جاری صورت گرفت

كامیون ها در بالای جدول افزایش تولید

كامیون ها در بالای جدول افزایش تولید به گزارش سیب پال گزارش عملکرد خودروسازان داخلی در دو ماهه نخست سالجاری نشان داده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تولید کامیون بیشترین میزان افزایش و کمباین کمترین درصد افزایش تولید را داشته است؛ از طرفی تراکتور و خانواده وسائل حمل و نقل مسافری (اتوبوس، مینی بوس و ون) درصد منفی ثبت کرده اند.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، گزارش عملکرد تولید انواع خودرو ها برپایه آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) طی فروردین و اردیبهشت ماه سالجاری نشان داده است که به ترتیب کامیون ها (کامیون، کامیونت و کشنده)، وانت، انواع سواری و کمباین (ماشین های برداشت محصولات دانه دار کشاورزی) رشد ۶.۹ درصد تا ۴۵.۵ درصد داشته اند. در بخش خودرو های مسافری اتوبوس، مینی بوس و ون ۲.۳ درصد و تراکتور ۲۳.۳ درصد افت تولید نسبت به دوماهه سال ۱۳۹۹ داشته اند.
از آغاز سالجاری تا آخر اردیبهشت ماه سال جاری ۱۲۷ هزار و ۷۰۰ دستگاه از انواع خودرو سواری ساخته شده که نسبت به تعداد دستگاه سواری ساخته شده در دوماهه ابتدایی سال قبل ( ۱۱۷ هزار و ۳۰۰ دستگاه)، رشد ۸.۸ درصدی را تجربه کرده است.
میزان تولید وانت هم در مدت مذکور سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲.۹ درصد افزایش پیدا کرده و از ۸۳۹۲ دستگاه به ۹۴۷۷ دستگاه رسیده است.
طی دو ماه نخست سال ۱۴۰۰ بیشترین میزان افزایش تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل مختص کامیون، کامیونت و کشنده است که از ۶۵۷ دستگاه با افزایش ۴۵.۵ درصدی به ۹۵۶ دستگاه رسیده است.
برخلاف همیشه که کمباین ها در صدر افزایش تولید هستند، اینبار پایین ترین میزان افزایش تولید انواع خودرو ها متعلق به کمباین هاست که رشد ۶.۹ درصدی نسبت به آمار تولید این خودرو ها در دوماه نخست سال قبل رقم زده و ۶۲ دستگاه ساخته شده است. در مجموع دو ماه ابتدایی سال قبل ۵۸ دستگاه از این مدل خودرو ها ساخته شده بود.
در مقابل اما، طبق آمار میزان تولید اتوبوس، مینی بوس و ون مجدد ورق خود در فروردین ماه را که افزایشی بود به سمت کاهشی شدن برگرداند و طی دو ماهه نخست سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل افت ۲.۳ درصدی را ثبت نمود. در حالی در مجموع فروردین و اردیبهشت سال جاری ۲۱۵ دستگاه اتوبوس، مینی بوس و ون ساخته شده که میزان تولید آن در دو ماه نخست سال قبل ۲۲۰ دستگاه بوده است.
بعد از آن بیشترین کاهش تولید را تراکتور ثبت کرده است. میزان تولید این نوع خودرو از ۲۶۵۳ دستگاه در دو ماهه نخست سال ۱۳۹۹ به ۲۰۳۶ دستگاه در دو ماه نخست سال ۱۴۰۰ رسیده و کاهش ۲۳.۳ درصدی را تجربه کرده است.
علاوه بر این، میزان تولید لاستیک خودرو هم در دو ماهه سال جاری نسبت به همین مدت پارسال که ۳۹ هزار و ۷۰۰ تن بوده است، به ۴۰ هزار و ۲۰۰ تن رسیده و رشد ۱.۳ درصدی را رقم زده است.1400/03/29
11:27:19
0.0 / 5
249
تگهای خبر: تولید , دستگاه , صنعت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است