تورم انگلیس در قله دو ساله

تورم انگلیس در قله دو ساله به گزارش سیب پال نرخ تورم انگلیس از سطح هدفگذاری شده دو درصدی عبور کرد.


به گزارش سیب پال به نقل از تریدینگ اکونومیکس، همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در اروپا و انگلیس که منجر به توقف بخش بزرگی از فعالیت های اقتصادی در این کشور شده، نرخ تورم سالانه این کشور تا آخر ماه می با ۰.۶ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه قبل به ۲.۱ درصد رسیده است.
این نرخ تورم که بالاترین نرخ تورمی انگلیس در طول ۲۲ ماه اخیر به حساب می آید، بیشتر از همه تحت تاثیر افزایش نرخ تورم بخش سوخت قرار گرفته است که تورم آن به مثبت ۴.۸ درصد در این ماه افزوده شده است. نرخ تورم در بخش مواد غذایی و نوشیدنی به ۰.۹ درصد رسیده است. تورم لباس و پوشاک هم منفی ۰.۲ درصد اندازه گیری شده است.
بانک مرکزی انگلیس دستیابی به تورم دو درصدی را هدف گذاری کرده است و باقی ماندن تورم در این محدوده کار را برای سیاست گذار در ادامه دشوار خواهد نمود.
هسته تورمی که تغییرات قیمت مواد غذایی و انرژی را به علت نوسانات بالای آن در نظر نمی گیرد، تا آخر این ماه با ۰.۲ درصد افزایش نسبت به ماه قبل خود به ۱.۸ درصد رسیده است.
نرخ تورم ماهانه در انگلیس هم با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۰.۴ درصد رسیده است. متوسط نرخ تورم انگلیس در بازه زمانی ۱۹۸۹ تا ۲۰۲۱ معادل ۲.۴۸ درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده در ارتباط با ماه آوریل ۲۰۱۵ با ۸.۵ درصد و کمترین تورم هم در ارتباط با آوریل ۲۰۱۵ با منفی ۰.۱ درصد بوده است.
نیل بریل، کارشناس ارشد مدیریت دارایی در موسسه پریمیر میتون اظهار داشت: هم اکنون نرخ تورم خیلی مایه نگرانی بانک مرکزی نیست و برعکس هنوز فضای مانور زیادی با عنایت به فاصله نرخ تورم از سطح هدفگذاری شده وجود دارد، به نظر نمی رسد تا چندین ماه آینده شاهد نزدیک شدن تورم به محدوده دو درصدی باشیم.
منبع:

1400/03/27
23:33:32
0.0 / 5
230
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است