وزیر صنعت، معدن و تجارت:

وزارت صمت با 400 شركت قرارداد مسئولیت های اجتماعی منعقد كرد

وزارت صمت با 400 شركت قرارداد مسئولیت های اجتماعی منعقد كرد به گزارش سیب پال وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: این وزارتخانه برای اجرای مسئولیت های اجتماعی با بیش از 400 شرکت بخش خصوصی، دولتی و خصولتی با گستره فعالیت از سراسر کشور قرارداد منعقد کرد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، علیرضا رزم حسینی روز جمعه در مسافرت به کرمان در جمع خبرنگاران اضافه کرد: این قرارداد داوطلبانه است که خوشبختانه با استقبال شرکتها همراه بوده است.
وی گفت: بر طبق براوردها قرارداد اجرای مسئولیت های اجتماعی را طی این دولت به چند هزار شرکت می سانیم.
وی اشاره کرد: معادن کشور باید همسو با توسعه متوازن شوند پس دراین زمینه اجرای مسئولیت های اجتماعی را ابلاغ کردیم.
حذف امضاهای طلایی از وزارت صمت
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: باید در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها امضاهای طلایی را در سطح ملی حذف نماییم که وزارت صمت در این خصوص پیشگام شده است.
وی بیان داشت: تا حالا بیشتر امضاهای طلایی را لغو کردیم و هفته آتی نیز ۲ مورد را ابلاغ می نماییم که بصورت کلی این پدیده در سطح وزارت صمت از بین برود.
توسعه اکتشافات معدنی در دستور کار دولت قرار دارد
رزم حسینی با اشاره به اکتشافات معدنی اضافه کرد: کشور در این عرصه فقیر است، کارهایی که تا حالا انجام شده کافی نیست پس کار را در این بخش با همکاری چند شرکت بخش خصوصی و دولت شروع کردیم و منابع را در اختیار آنان قرار دادیم.
وی اشاره کرد: عده ای فکر می کردند مواد معدنی در منطقه جنوب استان کرمان وجود ندارد اما با توسعه اکتشافات معدنی حالا کارخانه های کنستانتره مس، سیلیس و طلا و تیتانیوم در این منطقه به راه افتاده است.
رزم حسینی افزود: معادن تیتانیوم جنوب استان کرمان فعال تر شده و سنگ آهن درحال اکتشاف است و این پروسه برای مردم کشور و این استان امیدبخش است که می تواند در کرمان نیز ادامه یابد.
توسعه صادرات کشور
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: علاوه بر حوزه صنعت، بخش تجارت کشور نیز نسبت به گذشته روان تر شده برای اینکه صادرات ما بالا رفته و موانع موجود را برطرف می نماییم.
وی اظهار داشت: در وضعیت تحریم ها و باتوجه به وضعیت این زمان تصمیماتی گرفته شد که در وضعیت درست بوده اما حالا با وضعیت فعلی امیدواریم کارت تجاری را به سمتی ببریم که کارت نداشته باشیم.
رزم حسینی افزود: بر این اساس هر فردی با شماره تجاری همچون کارت ملی تجارت خارج از کشور را انجام می دهد که این پروسه در دستور کار وزارت صمت قرار دارد.
۷۰۰ میلیارد تومان طرح صنعتی و معدنی در کرمان افتتاح شد
رزم حسینی اظهار داشت: روز گذشته ۷۰۰ میلیارد تومان پروژه در استان کرمان راه اندازی شد که این پروژه ها در زمینه معدن و یک کارخانه آرد بودند که راه اندازی این کارخانه باوجود تولید گندم در منطقه جنوب کرمان بسیار ضروری بود که راه اندازی شد.
وی تصریح کرد: طرح های فراوان دیگری در این استان برای افتتاح داریم، ضمن این که از موافقت نامه ای که به امضا رسید رقمی قابل توجه در زمینه سرمایه گذاری در استان کرمان است که مجوزهای آن دریافت شده و این پروژه ها مراحل اجرائی را می گذرانند.
۲۵ هزار میلیارد تومان طرح تا اختتام دولت دوازدهم در کرمان افتتاح می شود
وی اشاره کرد: همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت حدود ۲۵ هزار میلیارد تومان پروژه قابل افتتاح در استان کرمان دارد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: امیدواریم این طرح ها تا مردادماه امسال برای بهره برداری آماده شود.
علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت بمنظور سفری ۲ روزه شامگاه چهارشنبه با هدف چند افتتاح، بازدید از طرح ها و شرکت در نشست اقتصاد مقاومتی، شورای معادن و دیدار با فعالان اقتصادی استان از مرزهای هرمزگان وارد کرمان شد و عصر امروز(جمعه) کرمان را به مقصد تهران ترک کرد.منبع:

1400/03/22
14:00:19
0.0 / 5
320
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است