تسهیل واردات نهاده های تولید و دارو

تسهیل واردات نهاده های تولید و دارو آن طور که معاون فنی گمرک ایران می گوید طی مصوبات اخیر و ابلاغ وزیر اقتصاد، حقوق ورودی واردات نهاده های تولید و دارو در انتهای تشریفات گمرکی دریافت خواهد شد که عاملی موثر در تسریع و تسهیل روند واردات و ترخیص این اقلام است.


مهرداد جمال ارونقی در گفتگو با ایسنا، در ارتباط با مصوبه اخیر هیأت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار در جهت تجارت خارجی توضیحاتی ارائه نمود. وی اظهار داشت که با پیشنهاد گمرک ایران مصوب شد تا نسبت به تسهیل و رفع موانع واردات نهاده های تولید از راه پرداخت حقوق ورودی در انتهای تشریفات گمرکی اقدام گردد.
ارونقی در مورد چرایی صدور چنین مصوبه ای خاطرنشان کرد: در جریان واردات، دریافت حقوق ورودی در ابتدا انجام و پس از آن واردکننده امکان اظهار کالا و طی فرآیند تشریفات گمرکی را دارد که این امر بدلیل عدم تمکن مالی بعضی از صاحبان کالا یا زمان بر بودن فرایند تودیع حقوق ورودی، سبب طولانی شدن زمان ترخیص مواد اولیه دارو، دارو و یا اقلام در رابطه با تولید می شد؛ ازاین رو پیشنهاد پرداخت حقوق ورودی در انتهای تشریفات گمرکی، برای این اقلام وارداتی از جانب گمرک ایران مطرح گردیده است.
وی ادامه داد: بر این اساس گمرک ایران در مورد واردات نهاده های تولید همچون مواد اولیه، کالاهای واسطه ای، ماشین آلات، تجهیزات و لوازم یدکی و همینطور دارو و مواد اولیه دارویی، حقوق ورودی را در انتهای تشریفات گمرکی دریافت خواهد نمود.
به قول این مقام مسئول در گمرک ایران، مصوبه مربوطه از جانب وزیر اقتصاد به گمرک ایران ابلاغ گردیده و بزودی در دستور کار گمرکات اجرایی قرار می گیرد.
منبع:

1400/03/20
21:15:39
0.0 / 5
304
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , كالا , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است