چند پیشنهاد برای حل مشكلات اقتصادی مردم

چند پیشنهاد برای حل مشكلات اقتصادی مردم یک کارشناس اقتصادی ضمن بیان این که بدون مردم سالاری اقتصادی نمی توان مشکلات اقتصادی را حل کرد، چند راهکار برای رفع مشکلات اقتصادی بیان نمود.


علی رحمانی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: دولت آینده باید اصلاح سیستم بانکی و نرخ سود بانکی را در اولویت قرار دهد که مستلزم سیاست پولی مناسب و نظارت دقیق است و نظارت بانکی توسط سازمانی ترجیحا مستقل از بانک مرکزی یا یک سازمان با اختیارات کافی درون بانک مرکزی صورت گیرد تا این مهم را انجام دهد.

وی ادامه داد: دولت برای تمام شرکت ها، اموال و املاک خود یک سازمان و ساختار مستقلی ایجاد نماید تا هر وزارت خانه ای چند شرکت برای خود نداشته باشد که به جای سیاستگذاری و پشتیبانی از فعالان اقتصادی، خود به فعالیت اقتصادی مشغول شود، بلکه یک سازمان مستقل بر شرکت ها نظارت کند که هم باعث بهبود حاکمیت شرکتی و شایسته گزینی و مدیریت صحیح و پاسخگویی می شود و هم شرکت ها و اموال دولتی به نحو کارآمدی اداره می شود.
این کارشناس اقتصادی افزود: مبحث دیگری که دولت آینده باید به آن توجه کند، برقراری تعاملات بین المللی مالی و اقتصادی و احترام به کنوانسیون های بین المللی چون FATF است. حالا مساله اصلی کشور، ضعیف شدن اقتصاد ناشی از تحریم، سوءمدیریت و عدم سرمایه گذاری لازم است که در این حوزه بحث فساد هم جدی است و در تمام ساختارها فساد ریشه دوانده است.
وی عمده مسائل کشور را در رانت خواری و فساد و خویشاوند سالاری در تخصیص منابع دانست و اظهار داشت: یک راه رسیدن به توسعه و تحقق آن این است که راه ها و بسترهای فساد و رانت بسته شود.
رحمانی در انتها سخنانش ضمن اشاره به مردم سالاری اقتصادی بیان نمود: یکی از طریق های رفع مشکلات اقتصادی، مردم سالاری اقتصادی و مشارکت فراگیر عمومی در اقتصاد است که این مهم از راه پذیرش شرکت ها و پذیره نویسی پروژه های بزرگ از راه بورس و سرمایه گذاری مستقیم و غیر مستقیم در بورس انجام می شود.
منبع:

1400/03/17
14:06:20
0.0 / 5
376
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است