۱۴ اقدام ایمیدرو برای خراسان جنوبی در دستور كار قرار گرفت

۱۴ اقدام ایمیدرو برای خراسان جنوبی در دستور كار قرار گرفت مدیرکل هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری خراسان جنوبی اظهار داشت: ۱۴ اقدام سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) برای رفع موانع پروژه های معدنی و صنعتی این استان و شتاب بخشی به اجرای آنها در دستور کار گرفته است.


علی اکبر اکبری راد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: ایمیدرو بعنوان یکی از قطب های اقتصادی کشور می تواند نقش مهمی در توسعه مناطق و استانهای کشور داشته باشد.
وی بیان نمود: فعال کردن بخش های مختلف اقتصادی در خراسان جنوبی، شناسایی فرصت ها و مزیت های سرمایه گذاری استان، شناسایی سرمایه گذاران واقعی و دارای اهلیت، حذف بروکراسی های زائد اداری، فعال کردن معادن و صنایع معدنی، ایجاد ارزش افزوده، افزایش سطح اشتغال و ایجاد رفاه اجتماعی همچون برنامه ها و اهداف ستاد توسعه خاوران است.
مدیرکل هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری خراسان جنوبی عنوان کرد: برای رفع مشکلات پروژه های معدنی و صنعتی استان و با عنایت به طولانی شدن زمان اجرای پروژه های در دست اقدام توسط ایمیدرو در خراسان جنوبی، با پیگیری ویژه استاندار ۱۴ اقدام مبتنی بر پیشنهادات استان در دستور کار قرار گرفت.
وی اظهار داشت: به دستور رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص اجرایی شدن پروژه های معطل مانده در استان که استاندار خراسان جنوبی پیگیری کرده است، کارخانه فولاد قاینات تا آخر خرداد ماه جاری به بهره برداری می رسد.
اکبری راد ضمن اشاره به دستور رئیس هیات عامل ایمیدرو درمورد تعیین تکلیف پروانه های بهره برداری، گواهی های کشف و پروانه اکتشافی اظهار داشت: تا ۲ هفته آینده نمایندگانی از این سازمان و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران جهت بررسی بیشتر موضوعات مورد نظر به خراسان جنوبی سفر خواهند کرد.
وی اضافه کرد: با عنایت به نبود بسته های اطلاعاتی ژئوفیزیک هوایی و زمین شناسی در استان خراسان جنوبی مقرر شد ایمیدرو با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت در اسرع وقت نسبت به تهیه، تکمیل و تدوین بسته های اطلاعاتی ژئوفیزیک و زمین شناسی در استان اقدام نماید تا در اختیار سرمایه گذاران و معدن کاران قرار گیرد.
مدیرکل هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری خراسان جنوبی از اجرای خطوط انتقال برق به معادن شاهکوه نهبندان و معادن سرب و روی غنی آباد در شهرستان بشرویه اطلاع داد و اظهار داشت: برق رسانی به معادن طلای هیرد در فاز اول از راه خرید ژنراتور انجام شد و در فاز دوم مطالعات پروژه تأمین برق محدوده های معدنی طلای هیرد تا آخر تیر سالجاری انجام می شود.
وی از ایجاد و راه اندازی پایگاه امداد و نجات معادن زغال سنگ طبس در ۱۸ ماه آینده اطلاع داد و اظهار داشت: مناقصات تجهیزات انجام شده و پیمانکار پروژه هم انتخاب و نیمه دوم ۱۴۰۱ به بهره برداری خواهد رسید.
اکبری راد اظهار داشت: تابحال برای کارخانه طلای خونیک، اکتشافات معادن سرب و روی ازبک کوه و راه اندازی کارخانه فرآوری، آسفالت ۱۴ کیلومتر از جاده دسترسی به معادن پروده به پی کوه طبس، اجرای خط انتقال برق از محل پست ۱۳۲ معادن زغال سنگ، رفع مشکل آنتن دهی و مشکلات مخابراتی و ارتباطی منطقه پروده طبس سرمایه گذار جذب شده است.
وی عنوان کرد: این موارد به صورت مستمر پیگیری می شود تا در موعد مقرر به بهره برداری برسد.
وی اظهار داشت: نظر به اهمیت پروژه های در دست اقدام سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در زمینه توسعه، رونق اقتصادی و اشتغال استان این موضوعات در دستور کار ستاد توسعه خاوران قرار گرفته است که در نشست اخیر این ستاد بررسی گردید و تا نتیجه نهایی پیگیری می شود.


1400/03/15
12:46:31
0.0 / 5
271
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است