استاندار چهارمحال وبختیاری:

رفع موانع تولید با راهكارهای قانونی محقق می شود

رفع موانع تولید با راهكارهای قانونی محقق می شود ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: تمام تلاش دولت کمک به رونق تولید است و در این میان برای رفع موانع موجود باید برای پاسخگویی به انتظارات باید راه حل قانونی ارایه داده شود.اقبال عباسی روز سه شنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید این استان اضافه کرد: بی گمان اهتمام مدیران و دستگاه های دولتی کمک به تولید و رفع دغدغه ها و موانع بخش تولید است اما خواسته ها و انتظارات باید در قالب قانون و مقررات باشد.

وی افزود: قسمتی از مشکلات فعالان بخش خصوصی و تولیدکنندگان درباب مشکلات بانکی، مالیاتی و بیمه است که با رایزنی با دستگاه های مرتبط اهتمام در حل این مشکلات شده اما تصمیم گیری ها باید مطابق مقررات باشد.

عباسی رونق تولید را عامل رشد و شکوفایی بخش اقتصادی کشور و استان دانست و اظهار داشت: با رونق تولید علاوه بر اشتغالزایی، حرکت اقتصاد به سمت توسعه و آبادانی شتاب می گیرد اما چنانچه واحدی از چرخه تولید بازماند بی گمان مشکلات و موانع بزرگی فراروی آن قرار می گیرد.

استاندار چهارمحال و بختیاری بخش مهمی از مشکلات و موانع تولید را ناشی از تحریم ها دانست و گفت: نبود مواد اولیه و چالش های تامین آن خیلی از واحدها را با مشکلات جدی مواجه کرده از همین رو نباید مشکلات این حوزه را تنها به مسائل داخلی ربط داد و باید واقعیت ها را درنظر گرفت.

به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، در این جلسه مشکلات و موانع تولید پنج واحد صنعتی بررسی و برای رفع آن راهکارهای عملیاتی ارائه شد.

در این جلسه با بخشودگی جرائم مالیاتی یک واحد صنعتی نساجی استان موافقت شد.
همین طور قرار شد برای بدهی بانکی یک واحد صنعتی غیرفعال فرصت راه اندازی مجدد به این کارخانه داده شود اما چنانچه این واحد فعال نشود و با بانک به توافق نرسد، کمیته قضایی پشتیبانی از تولید در این خصوص ورود پیدا کند.

مشکل حمل و نقل یک واحد معدنی نیز در این جلسه مطرح و قرار شد تا در این خصوص به این واحد مساعدت شود.

مشکلات مالیاتی، بدهی بانکی و بیمه ای نیز از دیگر مشکلات مطرح شده تعدادی دیگر از واحدهای تولیدی استان بود که در این جلسه مطرح و قرار شد تا با استفاده از ظرفیت های قانونی در حل این موانع همکاری شود.


1400/03/12
23:03:43
0.0 / 5
287
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , بیمه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است